6 tipů, v čem podnikat. Nechte se inspirovat

10.10.2022

Chystáte se vydat v profesním životě po vlastní ose, ale chybí vám inspirace? Připravili jsme pro vás 6 nápadů, v čem můžete začít podnikat.

Zdroj: Pixabay

Může se zdát, že 21. století nabízí všechno. Přesto tu a tam vznikne nový startup, který tuto mylnou představu zboří. Stále se totiž dají najít díry na trhu a nevyužité příležitosti.

Když nedokážete přijít s něčím skutečně novým, stačí vzít existující byznysový nápad a pozvednout ho na novou úroveň. Žádný podnikatel svým zákazníkům nenabízí všechno, co žádají.

Jak přijít na dobrý podnikatelský nápad?

Při vymýšlení podnikatelského nápadu byste vždy měli vycházet z toho, co vy umíte, o co se zajímáte nebo co vás baví. Pokud se budete pouštět do neznámých vod oboru, který je vám cizí, rozjet úspěšný byznys bude výrazně těžší.

Druhým tajemstvím úspěchu je nabídnout přesně to, co si zákazníci žádají. To nezjistíte nijak jinak než komunikací s lidmi. Bavte se se svým okolím, co jim v životě chybí a co hledají, pročítejte si diskusní fóra a sledujte aktuální dění, abyste zjistili, co současný člověk nejčastěji řeší. Jen tak se dokážete vcítit do svého potenciálního zákazníka a vytvořit produkt či službu, která bude mít šanci na úspěch.

6 tipů, v čem začít podnikat

Stále si nevíte rady? Nechte se inspirovat našimi tipy na zajímavé podnikatelské příležitosti, kterých se může zhostit téměř každý.

1.     Řemeslná výroba

Jste vyučený tesař, švec nebo snad kovář? Cenné dovednosti nemusíte uplatňovat jen v zaměstnání. Poptávka po kvalitních řemeslnících je dnes skutečně vysoká. S vlastní živností tak jistě budete mít šanci na úspěch.

2.     Poradenství, konzultace a doučování

Obdobně můžete zužitkovat i vědomosti. Jste-li skutečným odborníkem ve svém oboru, podělte se o své znalosti a zkušenosti s ostatními, ať už formou poradenských služeb, či klasického doučování.

3.     Dropshipping

Založit si e-shop a začít prodávat určitý druh zboží s sebou přináší řadu starostí a poměrně velké investice. Určitou alternativu představuje dropshipping, který funguje na principu přeprodávání zboží. Pod vlastní značkou tak můžete prodávat produkt, aniž byste potřebovali sklad či prodejnu. Přečtěte si víc o tom, jak dropshipping funguje.

4.     Tvorba obsahu

Obsah neboli content je něco, bez čeho se dnes téměř žádná úspěšná firma neobejde. Cílem všech je prodat své produkty či služby. K tomu ale bezpodmínečně potřebují fotografie, grafiky či texty. Zkuste se začít živit jako:

  • grafik,
  • fotograf,
  • copywriter,
  • překladatel,
  • kameraman,
  • animátor.

Výhodou těchto profesí je, že je můžete provozovat tzv. na volné noze. Přečtěte si víc o fenoménu známém jako freelancing.

5.     Influencer marketing

S rozšířením sociálních sítí vzrostla poptávka po tzv. influencer marketingu. Pokud jste na Instagramu, YouTubu či TikToku dostatečně úspěšní a sledují vás tisíce až desetitisíce lidí, využijte onu slávu k propagaci určité značky či produktu. Zjistěte víc o tom, jak přesně influencer marketing funguje.

6.     Domácí práce a hlídání

Stále poptávané jsou práce v domácnosti. I na pravidelném uklízení, mytí oken či praní prádla se dá postavit vlastní podnikání. Alternativou je pak hlídání dětí či domácích mazlíčků.

Odlište se

Jestliže vás neosvítil jedinečný nápad a chcete využít jeden z našich univerzálních tipů, budete se muset na přesyceném trhu odlišit od konkurence. Se správnou strategií lze ale i s výše zmíněnými tipy na podnikání prorazit a uspět. Na pomoc jsme pro vás připravili článek o tom, jak začít podnikat.

Může se vám hodit:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru