Založení s.r.o. v roce 2016

13.11.2015

Zakládání společnosti s ručením omezeným není vůbec jednoduché. Kromě časové náročnosti musíte mít v malíku i legislativu, která se s ním pojí. Jaké změny můžete očekávat v roce 2016?

Časová náročnost

Při zakládání společnosti berte v úvahu čas, který strávíte na úřadech. Musíte připravit potřebné dokumenty podle legislativy o zakládání společnosti s ručením omezeným. Budete jednat s bankou, s notářem, který zapíše vaši firmu do obchodního rejstříku a s dalšími institucemi, od kterých budete potřebovat potvrzení a razítka. Složitá byrokracie brzdí podnikatele, aby vůbec se svým podnikatelským záměrem začali. Podrobnější rozpis kroků zakládání společnosti najdete v našem návodu: jak založit sro krok za krokem. 

Legislativní džungle

Od 1. 1. 2014 přinesl nový občanský zákoník řadu změn, které se týkají i zakládání společností s ručením omezeným. Původně sloužil základní kapitál k ochraně věřitelů. Nový zákon tuto výši upravil na symbolickou 1 Kč. Nepeněžité vklady nemusíte nechat oceňovat znalcem, který byl pro tyto účely jmenovaný soudem, ale postačí znalec ustanovený zakladateli. Zrušil se zákaz omezení počtu s.r.o. v nichž může působit jeden jednatel. A umožnil se vznik více druhů podílů ve společnosti.

 

Změny v roce 2016

Legislativa je poměrně složitá a vyžaduje neustálé změny a aktualizace. Pokud chcete společnost založit, musíte si legislativu podrobně nastudovat a zároveň pravidelně sledovat novelizace. Zároveň se musíte umět pohybovat na úřadech a přesně vědět, kam máte jít a co máte doložit. V roce 2016 by mělo dojít k dalším změnám týkajících se zakládání s.r.o., které postihnou například poplatky u notáře. Toto nařízení vzešlo ze strany Evropské unie směrem k členským zemím.

 

Pořiďte si již založenou společnost

Sledování změn je z hlediska podnikání poměrně časově náročnou záležitostí. Řešení představuje nákup ready-made společnosti. Tuto společnost za vás založil již někdo jiný a vyřídil všechny potřebné dokumenty. Poskytovatelé ready-made společností mají ve svých řadách zároveň odborníky, kteří se v této oblastí pohybují několik let a pro své klienty sledují aktuální dění a změny v oblasti legislativy. Díky tomu vám žádná změna neunikne.

 

Podnikejte do 24 hodin

Ready-made společnosti si zakoupíte nebo necháte ušít na míru přesně podle vašich představ. Získáte k ní i sídlo. Za firmu jednáte za 24 hodin. Převod je velmi rychlý a především snadný. Ready-made společnosti mají čistý štít, jelikož nevykonávaly žádnou obchodní činnost, nemají proto žádné závazky ani pohledávky. Ulehčete si práci a začnete podnikat už zítra

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru