Jak založit firmu

03.01.2013

Pokud začínáte podnikat, jistě se zamýšlíte nad otázkou, zda podnikat jako živnostník (OSVČ) nebo zda si založíte firmu (s.r.o.). Jaké jsou výhody či nevýhody obou řešení?

Podnikání na živnostenský list

Jako nejjednodušší vám může připadat založení živnostenského listu. Formální vyřízení je poměrně rychlé, levné a mnohé lidi to svádí k tomu, že se bezhlavě vrhnou do podnikání jako OSVČ. Avšak pozor, s vydáním živnostenského listu ztrácíte záchranný kruh jistoty sociálního systému, případně veškeré výhody zaměstnance. Ze zákona vám vznikne povinnost platit alespoň minimální měsíční zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Ačkoli se to tak nezdá, může být právě toto poměrně velkým problémem. V začátcích podnikání se vám nemusí dařit, přesto nebudete od uvedené platby osvobozeni. Narůstající dluh nebo podnikatelská chyba se může změnit v obrovský problém, protože jako OSVČ  ručíte za své podnikání veškerým svým majetkem!

Založení firmy

V tomto kontextu se jeví jako smysluplné založit si společnost s ručením omezeným. Na výběr máte dvě varianty. Buď si vše zařídíte a zajistíte sám nebo si zakoupíte hotovou „ready-made“ společnost s ručením omezeným. Po založení firmy již za své podnikání neručíte veškerým majetkem, ale majetkem společnosti.

Založení firmy zvládnu sám, prohlásí mnozí z vás. Jistě ano, ale kolik času a úsilí tomu budete věnovat? Vlastními silami musíte zajistit:

  • přípravu dokumentace, založení, notářský zápis
  • výpisy z rejstříků a evidencí
  • sepsání a podání návrhu na živnostenský úřad
  • získat usnesení živnostenského úřadu
  • sepsání a podání návrhu na obchodní rejstřík
  • usnesení obchodního soudu
  • nabytí platnosti usnesení

 

Našim klientům velmi rádi pomůžeme založit vlastní společnost na míru přesně podle individuálních přání a potřeb. Máme bohaté zkušenosti z již stovek založených společností. Nemusíte se orientovat v zákonech a předpisech pro zakládání firem. S námi ušetříte čas, práci i peníze, neboť zakládáme společnosti rychle a levně. Nabízíme i založení společnosti s tichým společníkem. Přesvěčte se sami. Obraťte se na nás a založíme Vám společnost na klíč.

Je možné založení firmy nějak uspíšit? Ano! Nákupem hotové společnosti s ručením omezeným, hotovoé „ready-made“ . Výhodou takového řešení je nejen úspora času, ale také eliminace chyb, díky kterým nemusí být nově založená společnost zapsána v Obchodním rejstříku.

Další výhodou je, že tyto nové ready-made s.r.o. mají plně splacený základní kapitál (200.000 Kč) a dosud nevykonávaly žádnou činnost. Nemají tedy žádné závazky ani pohledávky. Využijte proto možnost rychlého jednání za firmu, tedy okamžité zahájení podnikatelské činnosti!

Potřebujete v dané problematice poradit? Nezávazně nás kontaktujte!

 

Přečtěte si také:

 

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru