Jak postupovat při změně sídla společnosti?

12.03.2019

Chystáte se na změnu sídla společnosti a nevíte, jak na to? Poradíme vám se vším, co k tomu budete potřebovat.

Jak změnit sídlo firmy?

Jestli jste dospěli k rozhodnutí, že své sídlo chcete změnit, pak na to máte ze zákona plné právo. Můžete to udělat dvěma způsoby. Tím prvním je změna adresy sídla firmy svépomocí.

Při změně sídla společnosti je postup následující:

1.     Získejte souhlas majitele nemovitosti

Co se týče nemovitosti, vždy záleží na tom, jestli je vaše, či nikoli. Pokud nemovitost vlastníte, pak si připravte také výpis z katastrálního úřadu. V případě, že nemovitost má jiného majitele, budete potřebovat souhlas majitele budovy s umístěním sídla.

2.     Změňte sídlo v zakladatelské listině

Pokud jste se rozhodli pro sídlo v úplně jiném městě než dosud, pak budete muset změnit také zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu. K tomuto úkonu budete potřebovat notáře. Cena za notářský zápis se pohybuje okolo 5 000 korun. 

3.     Změnu sídla společnosti nahlaste na příslušných úřadech

Při změně sídla podejte návrh na zápis do obchodního rejstříku. Poplatek vás vyjde na 2 000 Kč. Další zastávka vás pak čeká na živnostenském úřadě, kde vyplníte změnový list. Nové sídlo nahlaste také na vašem finančním úřadě a sociální i zdravotní pojišťovně.

Změnu sídla firmy vyřídíme za vás

Pokud dáváte přednost snadnějšímu způsobu, vyberte si virtuální sídlo společnosti a my vše zařídíme za vás. Nabízíme vám reprezentativní sídlo firmy na Praze 1, Praze 2, v Brně nebo v Ostravě. Kromě lukrativní adresy tak získáte i plně zařízené kanceláře v centru města od 199 Kč měsíčně.

Změna sídla u s.r.o., a.s. i jiného typu společnosti probíhá stejně.

Jak vybrat sídlo firmy?

Většina podnikatelů se snaží umístit sídlo své společnosti na co nejlepší adresu. Důvodů je hned několik. Sídlo slouží jako vizitka – jedná se o první dojem, jakým firma zapůsobí na veřejnost. Přestože se vám může zdát, že to není až tak důležité, věřte, že mnohem lepší dojem zanechá firma se sídlem v centru velkého města než společnost se sídlem na neznámé adrese.

Ušetřete až 70 % nákladů

Sídlo svým způsobem udává i prestiž, navíc obchodní partneři nebo zákazníci se k vám lépe dostanou, budete přístupnější. V konečném důsledku se může jednat i o výhodnou investici. Pokud totiž nepotřebujete pro svou práci kamennou pobočku, pak si vystačíte s virtuálním sídlem a možností využít krátkodobý pronájem reprezentativních kanceláří. Ve finále ušetříte i 70 % nákladů, které byste jinak dali za pronájem klasické kanceláře. 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru