Jak vytvořit společnosti profil na Facebooku

12.03.2019

Rozjíždíte podnikání na internetu a chcete potenciál svého byznysu využít i na sociálních sítích? Děláte dobře. Přečtěte si, jak začít s Facebookem.

Facebook má potenciál

V České republice používá Facebook téměř 5 milionů lidí. To už není zanedbatelné číslo. Proto byste tuto síť měli využít i pro své podnikání na internetu. Díky Facebooku můžete komunikovat veřejnosti to, v čem jste nejlepší a získat okruh fanoušků, se kterými upevníte vztah nebo kteří vám sdílením pomohou nenásilně přilákat nové zákazníky.

Co přesně chcete a kdo je cílová skupina?

Nejprve si ujasněte, čeho chcete dosáhnout. Zda je to například zvýšení návštěvnosti vašich webových stránek, zvýšení povědomí o značce nebo navýšení zisku. Měli byste také zjistit, jaká skupina lidí se o vaši službu nebo produkt zajímá, abyste věděli, jak s lidmi na sociální síti komunikovat a na koho zacílit. To můžete udělat buď tak, že budete číst diskuzní fóra, dáte svým zákazníkům dotazníky nebo si jednoduše s několika z nich promluvíte z očí do očí. 

Jak založit firemní profil?

Samotné založení profilu na Facebooku je jednoduché. Založíte ho na stránce https://www.facebook.com/pages. Podrobnější video návod najdete například zde.

  • Vyberte si vhodnou kategorii
  • Zvolte název
  • Nastavte si profilový obrázek
  • Vytvořte vhodnou URL adresu
  • Řekněte o stránce zákazníkům, přátelům a snažte se povědomí o FB rozšířit
  • Na FB odkažte i z vaší domovské webové stránky
  • Budujte obsah pravidelně a aktivně komunikujte s fanoušky

Komunikujte, vytvářejte obsah a starejte se o svůj profil

Komunikaci s fanoušky nezanedbávejte. Bez toho to jednoduše nejde. Pokud dostanete na FB stránku jakýkoli příspěvek, měli byste na něj co nejdříve zareagovat. Jestli už teď víte, že na to nemáte dostatek času, najměte si na marketing specialistu nebo oslovte marketingovou agenturu, která bude komunikovat za vás.

Dejte si pozor na základní chyby

Na Facebook můžete dávat zajímavosti, novinky, zábavné příspěvky nebo vyhlašovat různé soutěže, díky kterým získáte věrné fanoušky. Nezapomínejte, že obsah musíte vkládat pravidelně. Z Facebooku se nesmí stát mrtvá stránka, kde je poslední příspěvek několik týdnů nebo měsíců starý a o fanoušky se nikdo nezajímá. V takovém případě byste o ně rychle přišli.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru