Koncese na prodej alkoholu: Kdo ji musí mít a jak ji získat?

03.10.2019

V jakých případech potřebujete koncesi na prodej alkoholu a komu ohlásit příležitostnou akci spojenou s prodejem lihovin? Přečtěte si náš přehled.

 

Jak založit firmu expres a s minimem nákladů?

03.10.2019

Potřebujete začít podnikat co nejdříve a s minimálními vstupními náklady? Je to možné, stačí vědět, jak na to.

Kdy a kde je potřeba nahlásit podnikání? Jaké formuláře vám pomůžou?

24.09.2019

Vaše společnost je zapsaná v obchodním rejstříku a teď vás čeká podání přihlášek na různé úřady. Tady je seznam institucí, které byste neměli minout.

Nečekejte na poště a využijte datovou schránku. Jaké jsou její výhody a jak ji založit?

24.09.2019

Přemýšlíte, zda si zřídit datovou schránku, nebo ne? K čemu vám to bude a získáte vůbec nějaké výhody? Určitě ano. V některých případech se můžete úplně vyhnout stání v nekonečných frontách na poště.

Můžu podnikat, když pobírám invalidní důchod?

24.09.2019

Pobíráte invalidní důchod a chtěli byste začít podnikat? Žádný problém. Neexistuje legislativní překážka, která by vám bránila založit si firmu nebo působit jako OSVČ. Právě naopak, získáte navíc ještě finanční výhody.

Poradíme vám, jaké existují druhy živností a jak je založit nebo přerušit

29.07.2019

Dnes už díky jednotnému formuláři není založení nebo přerušení živnosti nijak těžké. Vše provedete rychle a jednoduše. Jak na to?

 

Návod, jak se z OSVČ stát právnickou osobou snadno a rychle

29.07.2019

Stát se právnickou osobou s sebou rozhodně přináší řadu nesporných výhod. Jaké to jsou a jak se stanete z osoby samostatně výdělečně činné právnickou osobou?

Je virtuální sídlo vhodné právě pro vás?

29.07.2019

Pokud se chystáte založit firmu, budete potřebovat sídlo. Jedině se sídlem může být společnost zapsána do obchodního rejstříku. Jak ho ale vybrat? Možností máte hned několik.

 

Vyplatí se vám být ne/plátcem DPH? A kde najdete potřebné formuláře?

25.06.2019

Vyplatí se ve vašem případě platit DPH, nebo ne? Rozhodli jste se k dobrovolnému plátcovství? Jak komunikovat s finanční správou a co od vás budou požadovat?

Jaké sankce hrozí, pokud obcházíte EET?

25.06.2019

Týká se vás elektronická evidence tržeb? Pak tuto povinnost rozhodně nepodceňujte. Kontroly rozhodně ve svém snažení nepolevují. Jaké postihy vám hrozí a co je nejčastější chyba podnikatelů na kterou doplácí vysokými pokutami?

Jak ne/plátci DPH pomůže nákup ready made společnosti?

25.06.2019

Zjistěte, co je pro vás výhodnější. Pokud potřebujete vystupovat jako neplátce DPH, ale váš obrat je vyšší než 1 milion korun, nezoufejte, máme pro vás řešení.

Chcete být neplátcem DPH? Jak na to a jaké změny v EET vás čekají?

14.05.2019

Především drobní podnikatelé, kteří navíc spadají do kategorie neplátců DPH, volají už nějakou dobu po změnách v oblasti EET. Co se chystá v roce 2019?

 

Náklady v začátku podnikání: Jaké vás čekají a jak je snížit?

14.05.2019

Celé podnikání není o ničem jiném, než srazit náklady na minimum a výnosy zvětšit na maximum, aby byl podnikatelský zisk co nejvyšší. Jak toho docílit?

 

Jak nepřekročit obrat 1 milion korun a zůstat tak neplátcem DPH?

14.05.2019

Poradíme vám, jak zůstat v kategorii „neplátce DPH“. Jaké výhody s sebou nese udržení obratu pod milion korun a jaké změny se chystají v oblasti EET?

 

Tipy na podnikání pro ženy. V čem se prosadíte vy?

21.04.2019

Chtěla byste podnikat, ale stále vás nenapadá v čem? Možná se jenom bojíte popustit uzdu fantazii. Postavte se na vlastní nohy a svůj čas si konečně plánujte tak, aby se to hodilo především vám. Pokud vám chybí nápady na to, v čem se prosadit ve světě podnikání, máme pro vás pár tipů.

 

Jak založit s.r.o. krok za krokem

21.04.2019

Rozhodli jste se založit s.r.o. a zajímá vás, jaké dokumenty a vklad je třeba si připravit, kolik vás to bude stát a jak společnost s ručením omezeným  založit? Máme pro vás podrobný návod, díky kterému na nic nezapomenete.

Co je podnikatelský záměr a jak ho sepsat?

26.03.2019

Podnikatelský záměr nebo také plán rozhodně není jen kus papíru, který si píšou začínající podnikatelé ve studentském věku. Je to velmi důležitý podklad pro každého budoucího podnikatele. Poradíme vám, proč byste tento dokument neměli opomenout a jak ho napsat, aby vám byl k užitku.

Jak začít podnikat na volné noze po střední škole?

26.03.2019

Víte, že na vysokou školu se už hlásit nebudete nebo jste ve fázi, že vás natolik láká vlastní podnikání, že chcete studium na škole přerušit. Co byste měli vědět a na co si dát pozor?

 

Jak postupovat při změně sídla společnosti?

12.03.2019

Chystáte se na změnu sídla své společnosti a nevíte, jak na to? Poradíme vám se vším, co k tomu budete potřebovat.

Jak vytvořit společnosti profil na Facebooku

12.03.2019

Rozjíždíte podnikání na internetu a chcete potenciál svého byznysu využít i na sociálních sítích? Děláte dobře. Přečtěte si, jak začít s Facebookem.

1 2 3 4 ... 8 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru