Vyplatí se zakládat firmu v době EET?

19.07.2021

Plánujete začít podnikat, ale napadla vás otázka, zda se vám to v době EET vůbec vyplatí? Přečtěte si, co elektronická evidence tržeb obnáší a na kolik vás vyjde.

Jak založit startup

12.07.2021

Máte skvělý podnikatelský nápad a chtěli byste ho uvést v život? Nebo jste objevili díru na trhu, kterou by šlo zpeněžit? Přečtěte si, jak založit start-up.

Využijte profesionálních služeb „virtuální asistentky“

05.07.2021

Jste podnikatel nebo vlastníte firmu a uvítali byste asistentku, ale nevyplatí se vám ji zaměstnat na plný pracovní úvazek? Vyžadujete pečlivost, spolehlivost a chcete, aby vaše firma dělala dobrý dojem? Ušetřete náklady s chytrým řešením v podobě virtuální asistentky.

Vše, co potřebujete vědět o EET

15.06.2021

EET v kostce. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět – co je EET, koho se týká a netýká nebo jaké existují možnosti elektronické evidence tržeb.

Obchodní podmínky pro e-shop: Víte, co musíte splňovat?

01.06.2021

Správně sepsané všeobecné obchodní podmínky musí mít každý e-shop. Víte, co musejí obsahovat a co by v nich naopak zaznít nemělo? Poradíme vám, jak je sepsat správně.

Pracovat se dá i z pláže. Co obnáší být digitálním nomádem?

17.05.2021

Patříte k lidem, kteří nejsou ochotni podrobit své životy práci? Digitální nomádi přišli na to, jak šikovně využít moderní technologie, aby se práce přizpůsobila jim. Přečtěte si, co znamená být digitálním nomádem.

Expanze do zahraničí: Na co si dát pozor?

10.05.2021

Tuzemský trh už je vám malý a vy se chystáte rozšířit svůj podnik do zahraničí? Zdánlivě snadný krok může doprovázet řada komplikací. Poradíme vám, na co si dát pozor.

Co je influencer marketing a kdy ho využít?

03.05.2021

Influencer marketing je poměrně nový styl propagace, který stále nabírá na popularitě. Přečtěte si, jak funguje, jaké jsou jeho výhody a zda se hodí i pro vaši firmu.

Valná hromada a jednatel. Jaké jsou jejich pravomoci a povinnosti?

12.04.2021

Každá firma musí mít své vedení. U společností s ručením omezeným jsou nepostradatelnými články jednatelé a valné hromady. Seznamte se s nejdůležitějšími orgány, bez kterých se společnosti neobejdou.

Jak si jako podnikatel poradit s daněmi?

05.04.2021

Podnikání s sebou přináší řadu výhod. Jednoduchá administrativa mezi ně ale nepatří. Jste začínající podnikatel a daně jsou vaší noční můrou? Ukážeme vám, jak na ně.

3 způsoby, jak přejít z OSVČ na s. r. o.

29.03.2021

Práce na živnostenský list může být v mnoha ohledech jednodušší, ale společnost s ručením omezeným podnikatelům poskytuje řadu nesporných výhod. I vy jste se rozhodli pro změnu, ale nevíte, jak na to? Přejít z OSVČ na s. r. o. lze třemi způsoby.

Jak vystavit fakturu? Jednoduchý návod pro plátce i neplátce DPH

15.03.2021

Jste začínající podnikatel a lámete si hlavu s fakturami? Vyhněte se zbytečným chybám. Poradíme vám, jak fakturu vystavit správně hned napoprvé.

Jak správně sestavit podnikatelský plán?

01.03.2021

Pouštění se do velkých akcí bez plánu sebou nese rizika. Zvlášť pokud se vydáváte na nelehkou cestu podnikatele. Podnikatelský plán vám hned na začátku ukáže, zda je váš projekt životaschopný, a připraví vás na možná budoucí rizika. Přečtěte si, jak vytvořit plán, který splní svůj účel.

Které příjmy jsou osvobozené od daně? Patří mezi ně i ty vaše?

17.02.2021

Není příjem jako příjem. I když se většina výdělků daní, existuje několik výjimek, které jsou od této povinnosti osvobozeny. Přečtěte si, zda mezi ně patří zrovna ty vaše.

Průvodce podnikáním: Jak na založení vlastní společnosti

10.02.2021

I když trvající pandemická situace přinesla loňský rok podnikatelům hlavně strasti, vyplatí se vědět, jak se úspěšně vrhnout do podnikatelského prostředí. Víte, co všechno potřebujete k založení vlastní společnosti?

5 právních novinek pro podnikatele v roce 2021

04.02.2021

Loňský rok byl kvůli koronavirové krizi pro většinu podnikatelů zatěžkávací zkouškou, ze které se budou ještě nějakou chvíli oklepávat. Začátek roku 2021 s sebou přináší několik novinek z oblasti práva, jež se dotknou nejen podnikatelů, ale zčásti i samotných zaměstnanců.

Daňové změny 2021: Co vše se letos dotkne zaměstnanců?

02.02.2021

Letošní novinky se nesou ve znamení hlavního tématu, a to zrušení superhrubé mzdy. To ovšem není jediná změna, která se dotkne zaměstnanců. Co vše se v legislativě mění v roce 2021?

EET pro neplátce DPH: Jak to funguje?

20.10.2020

EET u nás funguje už několik let. Zavádí se postupně podle sektorů. Poslední vlna měla být zavedena letos, ale kvůli epidemické situaci se její start odkládá na rok 2021. Dotkne se řemeslníků, kadeřnic, masérů, ale i autoservisů či lektorů. Jak funguje EET, když jste neplátce DPH?

Jak vybrat sídlo společnosti pro rok 2021?

22.09.2020

Rádi byste si v novém roce dopřáli novou adresu pro své podnikání? Nebo plánujete začít podnikat a hledáte vhodné sídlo společnosti? Poradíme vám, jak sídlo společnosti vybrat a rozjet vlastní firmu naplno.

Jak začít podnikat při studiu?

15.09.2020

Podnikání při studiu dnes není nic výjimečného. Studenti hledají uplatnění a mnozí se rozhodnou už při studiu začít si vydělávat sami na sebe. Jak začít podnikat už při studiu?

1 2 3 4 ... 10 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru