Založte si společnost v roce 2020: Jak na to?

22.12.2019

Přemýšlíte nad vlastním podnikáním v roce 2020? S překlopením svého milionového nápadu a nadupaného byznys plánu do reality vám pomůže vlastní společnost. Jak na založení s. r. o. se dočtete v tomto článku.

Vyplatí se vám koupě ready-made společnosti v roce 2020?

22.12.2019

Založení nové společnosti vám zabere čas a peníze. Ve frontách na úřadech se nechce stát nikomu. Pořiďte si ready-made společnost připravenou k podnikání. Jak to funguje a vyplatí se vám to v roce 2020?

 

Jak začít podnikat – kompletní průvodce

25.11.2019

Konečně jste se rozhoupali a chcete začít vydělávat sami na sebe. Víte ale, v čem podnikat a jak začít podnikat? Pokud s podnikáním teprve začínáte, vyplatí se vám více práce na živnostenský list (živnostenské oprávnění) anebo můžete rovnou založit firmu. V našem průvodci se dozvíte, jak na založení živnosti, jaké se k OSVČ vážou daně a odvody, nebo jaká jsou specifika podnikání při zaměstnání.

Kde vybrat sídlo společnosti pro rok 2020?

19.11.2019

Chystáte se opustit vody klasického zaměstnance a hodláte se pustit do vlastního podnikání? Pro začátek si musíte ujasnit, kde chcete mít sídlo společnosti. Kde vybrat sídlo společnosti pro rok 2020 a proč byste si na jeho výběru měli dát záležet?

Rub a líc podnikání s tichým společníkem

19.11.2019

 Pojem tichý společník je často spojován zejména s otázkou financování podnikání. Co přesně znamená tichý společník? A jaké jsou výhody a nevýhody podnikání s tichým společníkem?

Jak získat trvalý pobyt na městském úřadě v Praze?

19.11.2019

Změnit si své trvalé bydliště se jeví jako zdánlivě jednoduchý proces. Časově ale může být velmi náročný a je třeba počítat s návštěvou příslušných úřadů. Pro jeho získání navíc musíte mít trvalý pobyt v objektu určeném k bydlení k pronájmu či rekreaci. Jak tedy získat trvalý pobyt na městském úřadě?

Koncese na prodej alkoholu: Kdo ji musí mít a jak ji získat?

03.10.2019

V jakých případech potřebujete koncesi na prodej alkoholu a komu ohlásit příležitostnou akci spojenou s prodejem lihovin? Přečtěte si náš přehled.

 

Jak založit firmu expres a s minimem nákladů?

03.10.2019

Potřebujete začít podnikat co nejdříve a s minimálními vstupními náklady? Je to možné, stačí vědět, jak na to.

Kdy a kde je potřeba nahlásit podnikání? Jaké formuláře vám pomůžou?

24.09.2019

Vaše společnost je zapsaná v obchodním rejstříku a teď vás čeká podání přihlášek na různé úřady. Tady je seznam institucí, které byste neměli minout.

Nečekejte na poště a využijte datovou schránku. Jaké jsou její výhody a jak ji založit?

24.09.2019

Přemýšlíte, zda si zřídit datovou schránku, nebo ne? K čemu vám to bude a získáte vůbec nějaké výhody? Určitě ano. V některých případech se můžete úplně vyhnout stání v nekonečných frontách na poště.

Můžu podnikat, když pobírám invalidní důchod?

24.09.2019

Pobíráte invalidní důchod a chtěli byste začít podnikat? Žádný problém. Neexistuje legislativní překážka, která by vám bránila založit si firmu nebo působit jako OSVČ. Právě naopak, získáte navíc ještě finanční výhody.

Poradíme vám, jaké existují druhy živností a jak je založit nebo přerušit

29.07.2019

Dnes už díky jednotnému formuláři není založení nebo přerušení živnosti nijak těžké. Vše provedete rychle a jednoduše. Jak na to?

 

Návod, jak se z OSVČ stát právnickou osobou snadno a rychle

29.07.2019

Stát se právnickou osobou s sebou rozhodně přináší řadu nesporných výhod. Jaké to jsou a jak se stanete z osoby samostatně výdělečně činné právnickou osobou?

Je virtuální sídlo vhodné právě pro vás?

29.07.2019

Pokud se chystáte založit firmu, budete potřebovat sídlo. Jedině se sídlem může být společnost zapsána do obchodního rejstříku. Jak ho ale vybrat? Možností máte hned několik.

 

Vyplatí se vám být ne/plátcem DPH? A kde najdete potřebné formuláře?

25.06.2019

Vyplatí se ve vašem případě platit DPH, nebo ne? Rozhodli jste se k dobrovolnému plátcovství? Jak komunikovat s finanční správou a co od vás budou požadovat?

Jaké sankce hrozí, pokud obcházíte EET?

25.06.2019

Týká se vás elektronická evidence tržeb? Pak tuto povinnost rozhodně nepodceňujte. Kontroly rozhodně ve svém snažení nepolevují. Jaké postihy vám hrozí a co je nejčastější chyba podnikatelů na kterou doplácí vysokými pokutami?

Jak ne/plátci DPH pomůže nákup ready made společnosti?

25.06.2019

Zjistěte, co je pro vás výhodnější. Pokud potřebujete vystupovat jako neplátce DPH, ale váš obrat je vyšší než 1 milion korun, nezoufejte, máme pro vás řešení.

Chcete být neplátcem DPH? Jak na to a jaké změny v EET vás čekají?

14.05.2019

Především drobní podnikatelé, kteří navíc spadají do kategorie neplátců DPH, volají už nějakou dobu po změnách v oblasti EET. Co se chystá v roce 2019?

 

Náklady v začátku podnikání: Jaké vás čekají a jak je snížit?

14.05.2019

Celé podnikání není o ničem jiném, než srazit náklady na minimum a výnosy zvětšit na maximum, aby byl podnikatelský zisk co nejvyšší. Jak toho docílit?

 

Jak nepřekročit obrat 1 milion korun a zůstat tak neplátcem DPH?

14.05.2019

Poradíme vám, jak zůstat v kategorii „neplátce DPH“. Jaké výhody s sebou nese udržení obratu pod milion korun a jaké změny se chystají v oblasti EET?

 

1 2 3 4 ... 8 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru