Začínáte podnikat? Myslete na nová nařízení o ochraně osobních údajů

18.06.2018

O GDPR toho bylo napsáno už hodně a toto nařízení se stává strašákem pro nejednoho podnikatele. Máte všechno v pořádku nebo si koledujete o pokutu? A jak se připravit, když jste dosud ochranu osobních údajů neřešili?

Jak úspěšně podnikat pomocí franchisingu?

24.05.2018

Franchising dává šanci malým a středním podnikatelům uspět ve světě velkých společností. Jenom v České republice nabízí franchising přes 200 obchodních značek. Jak vám franchisa pomůže v podnikání? 

9 otázek a odpovědí, jak podnikat v důchodu

30.04.2018

Odcházíte do důchodu, ale nějak si neumíte představit, že už nebudete dělat vůbec nic? Více času na rodinu, koníčky a cestování, to bývají vítané benefity, které přichází společně s důchodem. Jestli ale patříte mezi akční lidi, kteří nechtějí ještě práci pověsit na hřebíček, pak vám v tom nezabrání ani konec zaměstnání. Přišel čas, začít si plnit sny. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek, které souvisí s podnikáním v důchodu. 

Založte si e-shop, který přitáhne zákazníky

26.04.2018

Hrajete si s myšlenkou, že se vrhnete do podnikání a rádi byste si založili e-shop? Poradíme vám, jak se postavit na vlastní nohy a nezkrachovat. 

Zdravotní pojištění pro podnikatele v roce 2018: Minimální zálohy vzrostou

19.04.2018

V roce 2018 se navyšují minimální zálohy na zdravotní pojištění. Pokud podnikáte, týká se nové nařízení možná i vás. 

Sociální pojištění pro podnikatele v roce 2018: Minimální zálohy vzrostou

12.04.2018

Pokud podnikáte a odvádíte státu minimální zálohy na sociální pojištění, týká se vás změna pro rok 2018. 

Akciová společnost nebo společnost s. r. o.? Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

15.03.2018

Společnost s ručením omezeným s. r. o. a akciová společnost a. s. jsou v České republice nejvyužívanějšími formami obchodních korporací. Zakládání obou firem je hodně podobné, přesto mezi nimi existuje pár zásadních rozdílů.

Jak zviditelnit své podnikání nejen na internetu

09.03.2018

Jestli chcete dostat svůj produkt do širšího povědomí, neobejdete se dnes bez webové prezentace nebo e-shopu. Můžete poskytovat sebelepší služby a nabízet bezkonkurenční produkty, pokud se ale o vás lidé nemají, jak dozvědět a kde si zjistit podrobnější informace, bude se vám těžko na současném konkurenčním trhu prosazovat.

Co musí obsahovat zakladatelská listina?

28.02.2018

Při zakládání společnosti s. r. o. se bez sepsání zakladatelské listiny neobejdete. Tento právní dokument se sepisuje u notáře. Co přesně musí zakladatelská listina obsahovat ukládá zákon o obchodních korporacích 90/2012 Sb. a my vám jej přiblížíme. 

Sídlo firmy v bytě, jaká jsou pro a proti?

10.01.2018

Sídlo firmy v bytě může mít svá pro a proti, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte výhody a nevýhody tohoto řešení.

Jak se stát neplátcem DPH?

03.01.2018

Podnikáte, ale chtěli byste spadat do kolonky „neplátce DPH“, protože je to pro vás finančně výhodnější? Poradíme vám, jak na to. 

Sídlo společnosti v roce 2018: Co musí splňovat?

18.12.2017

Už při zakládání firmy musíte mít jasno v tom, kde bude vaše společnost sídlit, a tuto adresu zveřejnit, aby vás kdokoliv z řad úřadu či veřejnosti mohl kontaktovat. 

Založení společnosti s. r. o. v roce 2018. Co přinese GDPR a další vlna EET?

13.12.2017

Máme pro vás dvě zásadní novinky, které ovlivní podnikání v roce 2018, a také tipy, jak si co nejvíce usnadnit zakládání společnosti. Pojďme na to. 

Co přinesla novela insolvenčního a daňového zákona od 1. 7. 2017?

23.11.2017

Červenec tohoto roku přinesl několik změn. Přinášíme vám přehled těch nejdůležitějších

TOP 5 aplikací, které pomohou rozjet vaši začínající firmu

06.10.2017

Právě zakládáte novou firmu? Pak je následující článek právě pro vás. Přinášíme vám tipy na 5 aplikací, které se vám určitě budou hodit. 

Jak se tvoří lovebrand? Víme, jak na to!

21.09.2017

Svou značku rozhodně nenechávejte ležet ladem, ale budujte jí zcela vědomě a systematicky tak, aby vám přinesla výsledky, které od ní očekáváte. Poradíme vám, čím se řídit, abyste ze své značky vytvořili lovebrand.

Jak získáte souhlas s umístěním sídla společnosti?

13.09.2017

Hledáte pro svou společnost nové sídlo nebo jste se rozhodli z nějakého důvodu měnit to stávající? Určitě budete potřebovat souhlas s umístěním sídla. Jak na to?

Vše, co jste chtěli vědět o DPH. Víme, jak ušetřit 21 % z ceny

01.09.2017

Jste plátci DPH a přemýšlíte, jak ušetřit oněch 21 % z ceny Vašeho zboží, či služeb? Poradíme vám, jak na to. Přinášíme vám ucelený přehled o dani z přidané hodnoty, který zodpoví všechny vaše otázky. 

Podnikání pro ženy: muži ženám nestačí! Tedy alespoň v počtu zakládání živností

16.08.2017

V posledních letech založilo malé firmy o polovinu více žen než mužů. Pojďte se seznámit se srovnávací analýzou podnikatelů a podnikatelek, kterou vypracovala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu a společnost ŽENY s. r. o. 

Poznejte výhody sdílené kanceláře

02.08.2017

Chystáte se vrhnout na dráhu podnikatele a stále nevíte, na jaké adrese nahlásíte sídlo své společnosti? Pojďte se společně s námi nad touto otázkou důkladněji zamyslet, možná společně najdeme variantu, která by vás samotné vůbec nenapadla. 

1 2 3 4 ... 6 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru