Výjimky z EET: Koho se EET netýká?

18.05.2020

Elektronická evidence nakonec zasáhne téměř všechny podnikatele. Někteří ale mají výjimku. Koho se EET netýká a kdy se spustí poslední vlna zavádění EET?

Podnikání na volné noze: Jak na to?

11.05.2020

Podnikání na volné noze se často označuje jako trend 21. století. Kolem nás je spousta lidí, freelancerů, kteří nabízejí své služby a pracují sami na sebe. Žádná stálá pracovní doba, žádný šéf za zády. Jak na podnikání na volné noze?

Chcete ušetřit na DPH? Podnikejte s více společnostmi

04.05.2020

Přemýšlíte, zda se stát plátcem DPH, nebo už spadáte do kategorie, kdy ji platit musíte? Poradíme vám, jak na DPH ušetřit.

Zdravotní pojištění 2020: Jaká je výše minimálních záloh?

28.04.2020

Pokud jste živnostník, podnikatel nebo OSVČ, musíte si zdravotní pojištění platit sami. Platíte ho formou měsíčních záloh alespoň v minimální stanovené výši. Jaké jsou minimální zálohy zdravotního pojištění v roce 2020?

Sociální pojištění 2020 pro OSVČ: Jak se mění výše minimálních záloh?

20.04.2020

Každý podnikatel nebo živnostník pracující na hlavní činnost má povinnost si platit zdravotní a sociální pojištění sám. Sociální pojištění se platí formou měsíčních záloh, a to alespoň v minimální výši. Jak se změnily zálohy na sociální pojištění v roce 2020?

Co přinese poslední vlna EET?

13.04.2020

Poslední vlna EET je za dveřmi a i když současná koronavirová situace její spuštění odsunula na pozdější termín, je jasné, že jednou i tak přijde. Proto je dobré se na ni připravit, pokud jste tak již neučinili. Koho všeho se poslední vlna EET týká?

Jak založit firmu rychle a online? Kupte si ready made společnost

19.03.2020

Chtěli jste se pustit do podnikání, ale kvůli pandemii jste nuceni ho odložit? Koronavir sice zapříčinil celostátní karanténu, ale založit vlastní firmu zvládnete jednoduše i bez obíhání úřadů. Rychlým a efektivním řešením je koupě již hotové společnosti, tzv. ready made firmy.

Získejte trvalý pobyt jednoduše a online

18.03.2020

Rádi byste získali trvalý pobyt na seriózní adrese, ale celostátní karanténa a situace ohledně koronaviru vám to nyní neumožňuje? Získejte trvalý pobyt online, aniž byste museli podstupovat obíhání úřadů či zdlouhavé papírování a čerpejte všechny jeho výhody.

Získejte sídlo společnosti pohodlně online

18.03.2020

Hledáte způsob, jak vzhledem k aktuální situaci koronaviru snížit náklady svého podnikání? Jedním ze způsobů, jak ušetřit na provozu menší firmy, je virtuálního sídlo společnosti. Díky němu navíc získáte prestižní adresu své firmy, pokud ji doposud máte ve svém bytě. Vše navíc vyřídíte online, aniž byste opustili pohodlí svého domova.

Podnikání vs. koronavir: Založte si společnost z pohodlí domova

18.03.2020

Chtěli jste se letos vrhnout do podnikání, ale aktuální situace ohledně koronaviru vám business plány zkomplikovala? Povíme vám, jak na dálku z pohodlí domova založit s. r. o. Podnikat můžete už za 24 hodin, aniž byste opustili dveře svého bytu či domu.

Změna trvalého bydliště: Co všechno budete potřebovat?

06.02.2020

Stěhujete se a měníte své trvalé bydliště? Tato zdánlivě jednoduchá věc může být pěkně záludná. Návštěvě úřadů se nevyhnete. Záleží ale i na tom, zda podnikáte, máte řidičský průkaz nebo jestli například pobíráte důchod. Jak na změnu trvalého bydliště bez problémů?

Vyznejte se jako podnikatelé v daních

06.02.2020

Začali jste podnikat, ale daně jsou pro vás stále španělská vesnice? Jaké daně se vás budou týkat nejčastěji, jak a kdy byste je měli řešit a kdy se vyplatí být plátci daně z přidané hodnoty (DPH)? Vše potřebné se dočtete v tomto článku.

Založte si společnost v roce 2020: Jak na to?

22.12.2019

Přemýšlíte nad vlastním podnikáním v roce 2020? S překlopením svého milionového nápadu a nadupaného byznys plánu do reality vám pomůže vlastní společnost. Jak na založení s. r. o. se dočtete v tomto článku.

Vyplatí se vám koupě ready-made společnosti v roce 2020?

22.12.2019

Založení nové společnosti vám zabere čas a peníze. Ve frontách na úřadech se nechce stát nikomu. Pořiďte si ready-made společnost připravenou k podnikání. Jak to funguje a vyplatí se vám to v roce 2020?

 

Jak začít podnikat – kompletní průvodce

25.11.2019

Konečně jste se rozhoupali a chcete začít vydělávat sami na sebe. Víte ale, v čem podnikat a jak začít podnikat? Pokud s podnikáním teprve začínáte, vyplatí se vám více práce na živnostenský list (živnostenské oprávnění) anebo můžete rovnou založit firmu. V našem průvodci se dozvíte, jak na založení živnosti, jaké se k OSVČ vážou daně a odvody, nebo jaká jsou specifika podnikání při zaměstnání.

Kde vybrat sídlo společnosti pro rok 2020?

19.11.2019

Chystáte se opustit vody klasického zaměstnance a hodláte se pustit do vlastního podnikání? Pro začátek si musíte ujasnit, kde chcete mít sídlo společnosti. Kde vybrat sídlo společnosti pro rok 2020 a proč byste si na jeho výběru měli dát záležet?

Rub a líc podnikání s tichým společníkem

19.11.2019

 Pojem tichý společník je často spojován zejména s otázkou financování podnikání. Co přesně znamená tichý společník? A jaké jsou výhody a nevýhody podnikání s tichým společníkem?

Jak získat trvalý pobyt na městském úřadě v Praze?

19.11.2019

Změnit si své trvalé bydliště se jeví jako zdánlivě jednoduchý proces. Časově ale může být velmi náročný a je třeba počítat s návštěvou příslušných úřadů. Pro jeho získání navíc musíte mít trvalý pobyt v objektu určeném k bydlení k pronájmu či rekreaci. Jak tedy získat trvalý pobyt na městském úřadě?

Koncese na prodej alkoholu: Kdo ji musí mít a jak ji získat?

03.10.2019

V jakých případech potřebujete koncesi na prodej alkoholu a komu ohlásit příležitostnou akci spojenou s prodejem lihovin? Přečtěte si náš přehled.

 

Jak založit firmu expres a s minimem nákladů?

03.10.2019

Potřebujete začít podnikat co nejdříve a s minimálními vstupními náklady? Je to možné, stačí vědět, jak na to.

1 2 3 4 ... 9 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru