3 způsoby, jak přejít z OSVČ na s. r. o.

29.03.2021

Práce na živnostenský list může být v mnoha ohledech jednodušší, ale společnost s ručením omezeným podnikatelům poskytuje řadu nesporných výhod. I vy jste se rozhodli pro změnu, ale nevíte, jak na to? Přejít z OSVČ na s. r. o. lze třemi způsoby.

Jak vystavit fakturu? Jednoduchý návod pro plátce i neplátce DPH

15.03.2021

Jste začínající podnikatel a lámete si hlavu s fakturami? Vyhněte se zbytečným chybám. Poradíme vám, jak fakturu vystavit správně hned napoprvé.

Jak správně sestavit podnikatelský plán?

01.03.2021

Pouštění se do velkých akcí bez plánu sebou nese rizika. Zvlášť pokud se vydáváte na nelehkou cestu podnikatele. Podnikatelský plán vám hned na začátku ukáže, zda je váš projekt životaschopný, a připraví vás na možná budoucí rizika. Přečtěte si, jak vytvořit plán, který splní svůj účel.

Které příjmy jsou osvobozené od daně? Patří mezi ně i ty vaše?

17.02.2021

Není příjem jako příjem. I když se většina výdělků daní, existuje několik výjimek, které jsou od této povinnosti osvobozeny. Přečtěte si, zda mezi ně patří zrovna ty vaše.

Průvodce podnikáním: Jak na založení vlastní společnosti

10.02.2021

I když trvající pandemická situace přinesla loňský rok podnikatelům hlavně strasti, vyplatí se vědět, jak se úspěšně vrhnout do podnikatelského prostředí. Víte, co všechno potřebujete k založení vlastní společnosti?

5 právních novinek pro podnikatele v roce 2021

04.02.2021

Loňský rok byl kvůli koronavirové krizi pro většinu podnikatelů zatěžkávací zkouškou, ze které se budou ještě nějakou chvíli oklepávat. Začátek roku 2021 s sebou přináší několik novinek z oblasti práva, jež se dotknou nejen podnikatelů, ale zčásti i samotných zaměstnanců.

Daňové změny 2021: Co vše se letos dotkne zaměstnanců?

02.02.2021

Letošní novinky se nesou ve znamení hlavního tématu, a to zrušení superhrubé mzdy. To ovšem není jediná změna, která se dotkne zaměstnanců. Co vše se v legislativě mění v roce 2021?

EET pro neplátce DPH: Jak to funguje?

20.10.2020

EET u nás funguje už několik let. Zavádí se postupně podle sektorů. Poslední vlna měla být zavedena letos, ale kvůli epidemické situaci se její start odkládá na rok 2021. Dotkne se řemeslníků, kadeřnic, masérů, ale i autoservisů či lektorů. Jak funguje EET, když jste neplátce DPH?

Jak vybrat sídlo společnosti pro rok 2021?

22.09.2020

Rádi byste si v novém roce dopřáli novou adresu pro své podnikání? Nebo plánujete začít podnikat a hledáte vhodné sídlo společnosti? Poradíme vám, jak sídlo společnosti vybrat a rozjet vlastní firmu naplno.

Jak začít podnikat při studiu?

15.09.2020

Podnikání při studiu dnes není nic výjimečného. Studenti hledají uplatnění a mnozí se rozhodnou už při studiu začít si vydělávat sami na sebe. Jak začít podnikat už při studiu?

Typy společností a kterou si vybrat

08.09.2020

Přemýšlíte, že začnete podnikat? Pak vyvstane otázka, jaký typ společnosti si zvolit. Nejčastěji si podnikatelé volí formu obchodní společnosti s. r. o., ale ne vždy to musí být výhodné. Jaké jsou další typy společností a kterou si vybrat?

OSVČ a nemocenská: Máte na ni jako podnikatel nárok?

25.08.2020

Podzim je za dveřmi a s ním i období častých nachlazení, rýmy či chřipky. Jak je to s nemocenskou, když jste podnikatel? Máte na ni vůbec nárok?

Odpis majetku a daňová optimalizace: Jak to funguje?

18.08.2020

Podnikáte a lámete si hlavu, jak je to s odpisy majetku? Téměř každý podnikatel má nějaký hmotný majetek, ať už dlouhodobý nebo krátkodobý. Jak vám odpis majetku pomůže s daněmi?

Na co si dát pozor při podnikání na mateřské?

11.08.2020

Jste na mateřské a uvažujete, že byste začala podnikat? Možností, jak na to, je spousta. Existuje ale několik věcí, na které si dát při podnikání na mateřské pozor. Které to jsou?

Spotřební daň a co vše do ní spadá

14.07.2020

Spotřební daň se v České republice vztahuje na mnoho produktů, mimo jiné na naftu, benzín nebo alkohol a další. Jak funguje a kdo platí spotřební daň?

Obrat do 1 milionu korun: Jak je to s DPH?

08.07.2020

Podnikáte nebo nad podnikáním uvažujete? Začít podnikat dnes není nic těžkého. Měli byste však mít jasno v několika věcech. Mezi ně patří i to, zda budete plátce DPH nebo nikoliv. Do určité situace se jím můžete stát dobrovolně, po překročení hranice to už ale je povinnost.

Jakých chyb se vyvarovat v začátcích podnikání?

03.07.2020

Začít podnikat může být těžké. Pokud se do toho ale chcete pustit naplno, zjistěte, kterým chybám byste se v začátcích vašeho podnikání měli určitě vyhnout. Počítejte s neúspěchem, mějte plán a přemýšlejte nad svým cílem.

Time management aneb Jak si zorganizovat čas

11.06.2020

Čas je něco, s čím mnozí zápasí. Setkáváme se s ním doma i v práci a využít ho může být nad naše síly. Naučte se s časem pracovat efektivně – tak, aby hrál ve váš prospěch. Podívejte se na 5 tipů, jak díky time managementu ovládnout svůj čas.

Jak založit e-shop?

05.06.2020

Vyrábíte domácí kosmetiku, jste šikovná švadlenka nebo jen chcete prodávat svůj produkt lidem? Založte si e-shop a začněte vydělávat. Není to nic těžkého. Přečtěte si, jak na to.

OSVČ versus s. r. o.: Co je pro vás výhodnější?

02.06.2020

Rádi byste začali podnikat, ale nevíte, zda bude lepší být OSVČ, nebo si založit společnost s ručením omezeným? V tomto článku si to ujasníte. Podívejte se, zda je pro vás výhodnější OSVČ, nebo s. r. o.

1 2 3 4 ... 10 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru