Top nejzajímavější akce pro podnikatele v roce 2018

18.09.2018

Podnikáte a rádi se u toho vzděláváte? Připravili jsme pro vás seznam akcí, které můžete navštívit během podzimu roku 2018.

Aplikace, které vám pomohou s účetnictvím a organizací firmy

29.08.2018

Hledáte pomocníky, kteří vám co nejvíce ulehčí podnikání? Představujeme aplikace, s kterými ušetříte čas a už nikdy na nic nezapomenete. 

Víte, co je švarc systém? Zjistěte to, než vás inspekce odhalí

23.08.2018

V České republice vlastní živnostenský list více než 2,1 milionů lidí. Ne každý z nich ovšem doopravdy podniká. Někteří se tváří jako zaměstnanci, ale zákoník práce se jich netýká. Pracují od pondělí do pátku, ale zaměstnanci to nejsou. Kdo tedy jsou a proč by si měli dát na švarc systém pozor?

Kde sehnat peníze do začátku podnikání?

15.08.2018

Jenom bravurní nápad na úspěšné podnikání nestačí. Pokud chcete od někoho peníze, platí to dvojnásob. Poradíme vám, kdo vám půjčí. 

4 důvody, proč jsou ready made společnosti jednoznačně výhrou

02.08.2018

Jestli se pohybujete v podnikání, už jste určitě na termín „ready made společnost“ narazili. Přinášíme vám informace, které vás přesvědčí o výhodách již založených společností a objasníme, v čem spočívá jejich přidaná hodnota. 

Jak napsat zápis z valné hromady?

25.07.2018

Čeká vás první zápis ze zasedání valné hromady a nechcete na nic zapomenout? Máme pro vás návod.

Co by měla obsahovat smlouva o výkonu funkce jednatele?

23.07.2018

Jmenujete do své společnosti jednatele? Tady jsou nejdůležitější body, na které byste ve smlouvě neměli zapomenout. 

Vyvarujte se rizik, která se pojí se sídlem společnosti

18.07.2018

Výběr sídla společnosti byste neměli brát na lehkou váhu. Velmi na něm záleží, protože vytváří celkovou image vaší firmy a napomáhá její důvěryhodnosti. Poradíme vám, na co si dát při hledání sídla pozor. 

Začínáte podnikat? Myslete na nová nařízení o ochraně osobních údajů

18.06.2018

O GDPR toho bylo napsáno už hodně a toto nařízení se stává strašákem pro nejednoho podnikatele. Máte všechno v pořádku nebo si koledujete o pokutu? A jak se připravit, když jste dosud ochranu osobních údajů neřešili?

Jak úspěšně podnikat pomocí franchisingu?

24.05.2018

Franchising dává šanci malým a středním podnikatelům uspět ve světě velkých společností. Jenom v České republice nabízí franchising přes 200 obchodních značek. Jak vám franchisa pomůže v podnikání? 

9 otázek a odpovědí, jak podnikat v důchodu

30.04.2018

Odcházíte do důchodu, ale nějak si neumíte představit, že už nebudete dělat vůbec nic? Více času na rodinu, koníčky a cestování, to bývají vítané benefity, které přichází společně s důchodem. Jestli ale patříte mezi akční lidi, kteří nechtějí ještě práci pověsit na hřebíček, pak vám v tom nezabrání ani konec zaměstnání. Přišel čas, začít si plnit sny. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek, které souvisí s podnikáním v důchodu. 

Založte si e-shop, který přitáhne zákazníky

26.04.2018

Hrajete si s myšlenkou, že se vrhnete do podnikání a rádi byste si založili e-shop? Poradíme vám, jak se postavit na vlastní nohy a nezkrachovat. 

Zdravotní pojištění pro podnikatele v roce 2018: Minimální zálohy vzrostou

19.04.2018

V roce 2018 se navyšují minimální zálohy na zdravotní pojištění. Pokud podnikáte, týká se nové nařízení možná i vás. 

Sociální pojištění pro podnikatele v roce 2018: Minimální zálohy vzrostou

12.04.2018

Pokud podnikáte a odvádíte státu minimální zálohy na sociální pojištění, týká se vás změna pro rok 2018. 

Akciová společnost nebo společnost s. r. o.? Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

15.03.2018

Společnost s ručením omezeným s. r. o. a akciová společnost a. s. jsou v České republice nejvyužívanějšími formami obchodních korporací. Zakládání obou firem je hodně podobné, přesto mezi nimi existuje pár zásadních rozdílů.

Jak zviditelnit své podnikání nejen na internetu

09.03.2018

Jestli chcete dostat svůj produkt do širšího povědomí, neobejdete se dnes bez webové prezentace nebo e-shopu. Můžete poskytovat sebelepší služby a nabízet bezkonkurenční produkty, pokud se ale o vás lidé nemají, jak dozvědět a kde si zjistit podrobnější informace, bude se vám těžko na současném konkurenčním trhu prosazovat.

Co musí obsahovat zakladatelská listina?

28.02.2018

Při zakládání společnosti s. r. o. se bez sepsání zakladatelské listiny neobejdete. Tento právní dokument se sepisuje u notáře. Co přesně musí zakladatelská listina obsahovat ukládá zákon o obchodních korporacích 90/2012 Sb. a my vám jej přiblížíme. 

Sídlo firmy v bytě, jaká jsou pro a proti?

10.01.2018

Sídlo firmy v bytě může mít svá pro a proti, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte výhody a nevýhody tohoto řešení.

Jak se stát neplátcem DPH?

03.01.2018

Podnikáte, ale chtěli byste spadat do kolonky „neplátce DPH“, protože je to pro vás finančně výhodnější? Poradíme vám, jak na to. 

Sídlo společnosti v roce 2018: Co musí splňovat?

18.12.2017

Už při zakládání firmy musíte mít jasno v tom, kde bude vaše společnost sídlit, a tuto adresu zveřejnit, aby vás kdokoliv z řad úřadu či veřejnosti mohl kontaktovat. 

1 2 3 4 ... 6 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru