EET pro neplátce DPH: Jak to funguje?

20.10.2020

EET u nás funguje už několik let. Zavádí se postupně podle sektorů. Poslední vlna měla být zavedena letos, ale kvůli epidemické situaci se její start odkládá na rok 2021. Dotkne se řemeslníků, kadeřnic, masérů, ale i autoservisů či lektorů. Jak funguje EET, když jste neplátce DPH?

Jak vybrat sídlo společnosti pro rok 2021?

22.09.2020

Rádi byste si v novém roce dopřáli novou adresu pro své podnikání? Nebo plánujete začít podnikat a hledáte vhodné sídlo společnosti? Poradíme vám, jak sídlo společnosti vybrat a rozjet vlastní firmu naplno.

Jak začít podnikat při studiu?

15.09.2020

Podnikání při studiu dnes není nic výjimečného. Studenti hledají uplatnění a mnozí se rozhodnou už při studiu začít si vydělávat sami na sebe. Jak začít podnikat už při studiu?

Typy společností a kterou si vybrat

08.09.2020

Přemýšlíte, že začnete podnikat? Pak vyvstane otázka, jaký typ společnosti si zvolit. Nejčastěji si podnikatelé volí formu obchodní společnosti s. r. o., ale ne vždy to musí být výhodné. Jaké jsou další typy společností a kterou si vybrat?

OSVČ a nemocenská: Máte na ni jako podnikatel nárok?

25.08.2020

Podzim je za dveřmi a s ním i období častých nachlazení, rýmy či chřipky. Jak je to s nemocenskou, když jste podnikatel? Máte na ni vůbec nárok?

Odpis majetku a daňová optimalizace: Jak to funguje?

18.08.2020

Podnikáte a lámete si hlavu, jak je to s odpisy majetku? Téměř každý podnikatel má nějaký hmotný majetek, ať už dlouhodobý nebo krátkodobý. Jak vám odpis majetku pomůže s daněmi?

Na co si dát pozor při podnikání na mateřské?

11.08.2020

Jste na mateřské a uvažujete, že byste začala podnikat? Možností, jak na to, je spousta. Existuje ale několik věcí, na které si dát při podnikání na mateřské pozor. Které to jsou?

Spotřební daň a co vše do ní spadá

14.07.2020

Spotřební daň se v České republice vztahuje na mnoho produktů, mimo jiné na naftu, benzín nebo alkohol a další. Jak funguje a kdo platí spotřební daň?

Obrat do 1 milionu korun: Jak je to s DPH?

08.07.2020

Podnikáte nebo nad podnikáním uvažujete? Začít podnikat dnes není nic těžkého. Měli byste však mít jasno v několika věcech. Mezi ně patří i to, zda budete plátce DPH nebo nikoliv. Do určité situace se jím můžete stát dobrovolně, po překročení hranice to už ale je povinnost.

Jakých chyb se vyvarovat v začátcích podnikání?

03.07.2020

Začít podnikat může být těžké. Pokud se do toho ale chcete pustit naplno, zjistěte, kterým chybám byste se v začátcích vašeho podnikání měli určitě vyhnout. Počítejte s neúspěchem, mějte plán a přemýšlejte nad svým cílem.

Time management aneb Jak si zorganizovat čas

11.06.2020

Čas je něco, s čím mnozí zápasí. Setkáváme se s ním doma i v práci a využít ho může být nad naše síly. Naučte se s časem pracovat efektivně – tak, aby hrál ve váš prospěch. Podívejte se na 5 tipů, jak díky time managementu ovládnout svůj čas.

Jak založit e-shop?

05.06.2020

Vyrábíte domácí kosmetiku, jste šikovná švadlenka nebo jen chcete prodávat svůj produkt lidem? Založte si e-shop a začněte vydělávat. Není to nic těžkého. Přečtěte si, jak na to.

OSVČ versus s. r. o.: Co je pro vás výhodnější?

02.06.2020

Rádi byste začali podnikat, ale nevíte, zda bude lepší být OSVČ, nebo si založit společnost s ručením omezeným? V tomto článku si to ujasníte. Podívejte se, zda je pro vás výhodnější OSVČ, nebo s. r. o.

Výjimky z EET: Koho se EET netýká?

18.05.2020

Elektronická evidence nakonec zasáhne téměř všechny podnikatele. Někteří ale mají výjimku. Koho se EET netýká a kdy se spustí poslední vlna zavádění EET?

Podnikání na volné noze: Jak na to?

11.05.2020

Podnikání na volné noze se často označuje jako trend 21. století. Kolem nás je spousta lidí, freelancerů, kteří nabízejí své služby a pracují sami na sebe. Žádná stálá pracovní doba, žádný šéf za zády. Jak na podnikání na volné noze?

Chcete ušetřit na DPH? Podnikejte s více společnostmi

04.05.2020

Přemýšlíte, zda se stát plátcem DPH, nebo už spadáte do kategorie, kdy ji platit musíte? Poradíme vám, jak na DPH ušetřit.

Zdravotní pojištění 2020: Jaká je výše minimálních záloh?

28.04.2020

Pokud jste živnostník, podnikatel nebo OSVČ, musíte si zdravotní pojištění platit sami. Platíte ho formou měsíčních záloh alespoň v minimální stanovené výši. Jaké jsou minimální zálohy zdravotního pojištění v roce 2020?

Sociální pojištění 2020 pro OSVČ: Jak se mění výše minimálních záloh?

20.04.2020

Každý podnikatel nebo živnostník pracující na hlavní činnost má povinnost si platit zdravotní a sociální pojištění sám. Sociální pojištění se platí formou měsíčních záloh, a to alespoň v minimální výši. Jak se změnily zálohy na sociální pojištění v roce 2020?

Co přinese poslední vlna EET?

13.04.2020

Poslední vlna EET je za dveřmi a i když současná koronavirová situace její spuštění odsunula na pozdější termín, je jasné, že jednou i tak přijde. Proto je dobré se na ni připravit, pokud jste tak již neučinili. Koho všeho se poslední vlna EET týká?

Jak založit firmu rychle a online? Kupte si ready made společnost

19.03.2020

Chtěli jste se pustit do podnikání, ale kvůli pandemii jste nuceni ho odložit? Koronavir sice zapříčinil celostátní karanténu, ale založit vlastní firmu zvládnete jednoduše i bez obíhání úřadů. Rychlým a efektivním řešením je koupě již hotové společnosti, tzv. ready made firmy.

1 2 3 4 ... 9 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru