Jak začít podnikat – kompletní průvodce

29.08.2022

Konečně jste se rozhoupali a chcete si vydělávat sami na sebe. V našem průvodci se dozvíte, jak na založení živnosti, jaké se k OSVČ vážou daně a odvody nebo jaká jsou specifika podnikání při zaměstnání. Zkrátka vše, co potřebujete vědět do začátku.

Co je online marketing a jak vám může pomoci v podnikání?

01.08.2022

Podnikat a nezajímat se ve 21. století o online marketing prakticky není možné. Právě na internet se přesouvá velká část lidských životů a obchodů jakbysmet. Zjistěte, jak vám online marketing pomůže vybudovat úspěšný podnik.

Jak založit s.r.o. krok za krokem

25.07.2022

Rozhodli jste se založit s.r.o. a zajímá vás, jaké dokumenty a vklady je třeba si připravit, kolik vás to bude stát a jak společnost s ručením omezeným vzniká? Přinášíme podrobný návod, díky kterému na nic nezapomenete.

Vázaná živnost: Vše, co potřebujete vědět přehledně na jednom místě

11.07.2022

Chcete začít podnikat? Možná budete potřebovat živnost vázanou. Přečtěte si, co to je a za jakých podmínek ji můžete získat.

Valná hromada: Kdy, proč a jak ji svolat?

04.07.2022

Každá firma musí mít své vedení. U společností s ručením omezeným jsou nepostradatelnými články jednatelé a valná hromada. Zjistěte, kdy a proč musíte svolat valnou hromadu.

Kdo je influencer a jak vám může pomoci s podnikáním?

20.06.2022

Influencer marketing je poměrně nový styl propagace, který stále nabírá na popularitě. Přečtěte si, jak funguje, jaké jsou jeho výhody a zda se hodí i pro vaši firmu.

Jednatel: Kdo to je a jaké jsou povinnosti jednatele?

13.06.2022

Jednatel je nepostradatelnou součástí každé s. r. o. Znáte ale jeho povinnosti nebo správnou definici funkce? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět.

Jak zabránit fluktuaci zaměstnanců?

23.05.2022

Fluktuace zaměstnanců je stále častěji skloňovaný termín. Ať už jste na začátku svého podnikání, nebo máte naplno rozjetý byznys, měli byste vědět, co se pod ním skrývá. Přečtěte si, jak odchod zaměstnance dokáže ovlivnit fungování firmy a zda se dá s nežádoucí fluktuací úspěšně bojovat.

Novinka jménem dropshipping: Co to je a jak funguje?

09.05.2022

Už jste slyšeli o tzv. dropshippingu? Přečtěte si, jak nová forma obchodování funguje a zda by se nevyplatila i vám.

Kauza: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona jako předmět podnikání

28.04.2022

Předmět podnikání “Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona” je již pasé. Přečtěte si, jak bude nově fungovat vymezení živností a na co byste si jako podnikatelé rozhodně měli dát pozor.

Co je to SWOT analýza a jak na ní?

12.04.2022

Vneste řád do svého podnikání a vydejte se na cestu úspěchu díky SWOT analýze. Prozradíme vám, co to je a jak ji hravě zvládnete i vy.

Jak dát výpověď? + vzor výpovědi z pracovního poměru

04.04.2022

Odhodlali jste se konečně naplno pustit do vlastního podnikání? Pak je na čase dát výpověď ze zaměstnání. Poradíme vám, jak na to, aby vše proběhlo hladce a s minimem starostí.

Jaké změny čekají datové schránky v roce 2022?

21.03.2022

Ani datové schránky se letos nevyhnou změnám. Přečtěte si, jak bude nově fungovat fikce doručení a na co byste si jako podnikatelé rozhodně měli dát pozor.

Zrušení EET od roku 2023. Jak to bude s evidencí letos?

17.02.2022

Vláda schválila zrušení elektronické evidence tržeb od roku 2023. Co to pro podnikatele bude znamenat a jak je to s EET v roce 2022?

Vyšší sleva na poplatníka a další změny, které čekají podnikatele v roce 2022

10.01.2022

S novým rokem přichází i řada změn v oblasti podnikání. Přečtěte si ty hlavní, o kterých musíte jako podnikatel vědět.

Jak poznat syndrom vyhoření?

20.12.2021

Máte ve svém zaměstnání pocit méněcennosti? Ztrácíte motivaci k práci a marně v ní hledáte smysl? Může jít o první příznaky syndromu vyhoření. Přečtěte si, jak tzv. burnout poznat, a řešte jej včas.

Podnikání 2022: jak začít a co vám start usnadní?

06.12.2021

Máte jedinečný podnikatelský nápad nebo se jen za každou cenu chcete stát svým vlastním pánem? Poradíme vám, jak začít podnikat v roce 2022 a co vám start podnikání usnadní.

Jaké sankce vám hrozí, když nestihnete zaplatit daně v termínu?

29.11.2021

Daň z příjmů, z nemovitosti i DPH mají vlastní termíny pro podání příslušných přehledů. Ztrácíte se v nich? Přečtěte si, jaké to jsou i jaké vám hrozí sankce při opožděném zaplacení vyměřených daní.

Jak funguje pošta na našich virtuálních sídlech?

19.11.2021

Virtuální sídlo společnosti či živnosti OSVČ je služba, kterou poskytovatel pronajímá klientovi adresu, za účelem jejího zápisu do obchodního rejstříku. Tato adresa je pak brána jako sídlo klienta, i když na ni fyzicky nesídlí. Součástí služeb u dobrého poskytovatele je i poštovní servis – přejímání zásilek. 

Jaké jsou nejlepší pracovní benefity, které můžete zaměstnanci nabídnout?

08.11.2021

Navzdory koronavirové krizi nezaměstnanost v Česku nestoupá. Boj o ty nejlepší zaměstnance tak stále pokračuje. Přečtěte si, jaké benefity je přitáhnou právě do vaší společnosti.

1 2 3 4 ... 11 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru