Založení společnosti: Podrobný návod pro začátečníky i cizince podnikající v ČR

Založení společnosti: Podrobný návod pro začátečníky i cizince podnikající v ČR
29.05.2023

Podnikatelské prostředí v České republice nepatří k nejpřívětivějším v EU. Podle Indexu prosperity, který připravil portál datové žurnalistiky spolu s Českou spořitelnou, se Česko v této oblasti řadí k propadlíkům. Z unijní sedmadvacítky států obsadilo až 21. místo. Jak v takovém prostředí založit firmu a nepřijít o čas a nervy? Jde to i jednoduše.

Změny zákonů: Novinky pro OSVČ a malé podnikatele v roce 2023

18.05.2023

Podnikatelé a živnostníci si každý rok musejí udržovat přehled o aktualitách v oblasti legislativy, aby jim nic neuteklo. Připravili jsme pro vás přehled novinek roku 2023, o kterých byste rozhodně měli vědět.

Změna trvalého bydliště: Co všechno budete potřebovat?

10.04.2023

Stěhujete se a měníte své trvalé bydliště? Tato zdánlivě jednoduchá věc může být pěkně záludná. Návštěvě úřadů se nevyhnete. Záleží ale i na tom, zda podnikáte, máte řidičský průkaz nebo jestli například pobíráte důchod. Jak na změnu trvalého bydliště bez problémů?

OSVČ a nemocenská: Máte na ni jako podnikatel nárok?

13.03.2023

Podzim je za dveřmi a s ním i období častých nachlazení, rýmy či chřipky. Jak je to s nemocenskou, když jste podnikatel? Máte na ni vůbec nárok?

Jaké existují druhy živností a jak je založit nebo přerušit?

06.02.2023

Dnes už díky jednotnému formuláři není založení nebo přerušení živnosti nijak těžké. Vše provedete rychle a jednoduše. Jak na to?

OSVČ versus s. r. o.: Co je pro vás výhodnější?

02.01.2023

Rádi byste začali podnikat, ale nevíte, zda bude lepší být OSVČ, nebo si založit společnost s ručením omezeným? Díky tomuto článku si to ujasníte. Podívejte se, zda je pro vás výhodnější živnost, nebo s. r. o.

Zdravotní pojištění 2023: Jaká je výše minimálních záloh?

28.12.2022

Pokud jste živnostník, podnikatel nebo OSVČ, musíte si zdravotní pojištění platit sami. Platíte ho formou měsíčních záloh alespoň v minimální stanovené výši. Jaké jsou minimální zálohy zdravotního pojištění v roce 2020?

Sociální pojištění 2023 pro OSVČ: Jak se mění výše minimálních záloh?

05.12.2022

Každý podnikatel nebo živnostník pracující na hlavní činnost má povinnost si platit zdravotní a sociální pojištění sám. Sociální pojištění se platí formou měsíčních záloh, a to alespoň v minimální výši. Jak se změnily zálohy na sociální pojištění v roce 2020?

Koncese a koncesovaná živnost: Vše, co potřebujete vědět

28.11.2022

Chcete se stát živnostníkem? V některých případech získáte živnostenské oprávnění poměrně hladce. To ovšem neplatí pro živnosti koncesované. Kdy jsou potřeba? Kdo nad nimi má dohled? A jak je založíte? Čtěte dál a vše se dozvíte. 

Změna sídla společnosti: Podrobný návod, jak na to

21.11.2022

Chystáte se na změnu sídla společnosti a nevíte, jak na to? Poradíme vám se vším, co k tomu budete potřebovat.

Jak si přivydělat a na co si dát pozor?

14.11.2022

Jste zaměstnaní, na mateřské či rodičovské nebo v důchodu a hodilo by se vám pár korun měsíčně navíc? Přečtěte si, jak si přivydělat podnikáním.

Zjistěte, jaký je rozdíl mezi fyzickou a právnickou osobou

07.11.2022

Než začnete podnikat, rozmyslete si, zda budete vystupovat jako právnická nebo fyzická osoba. Každá varianta má svá specifika. Sami musíte zvážit, co vám bude víc vyhovovat a jaká rizika jste schopni akceptovat. Přečtěte si v čem je rozdíl. 

Freelancing aneb Jak funguje práce na volné noze?

01.11.2022

Freelancing neboli podnikání na volné noze je trend 21. století. Vidina práce bez šéfa, bez pravidel a bez pracovní doby láká nejen dnešní mládež. Přečtěte si, jak freelanceři ve skutečnosti fungují a zda může být moderní styl práce tím pravým i pro vás.

7 praktických tipů, jak na úspěšný e-mail marketing

24.10.2022

Newslettery nemusejí vždy skončit v koši nebo ve spamu. Se správně pojatým e-mailingem si dokážete vytvořit silný vztah se zákazníkem a podpořit své podnikání. Zjistěte, jak na to.

6 tipů, v čem podnikat. Nechte se inspirovat

10.10.2022

Chystáte se vydat v profesním životě po vlastní ose, ale chybí vám inspirace? Připravili jsme pro vás 6 nápadů, v čem můžete začít podnikat.

Jak fungují odpisy majetku? Snižte si základ daně

12.09.2022

Díky hmotnému majetku, který používáte při svém podnikání, můžete platit nižší daně. Poradíme vám, jak využít odpisy majetku k daňové optimalizaci.

Jak vybrat název firmy? 5 zásad, kterých se držet

05.09.2022

Název společnosti rozhodně nepodceňujte. Trefné jméno rozhoduje o tom, zda si lidé vaši firmu zapamatují, zda si ji nespletou s jinou a zda jim bude sympatická. Držte se našich pěti zásad a inspirujte se tipy pro vymýšlení firemního názvu, a určitě se dopracujete k tomu pravému jménu. 

Jak začít podnikat – kompletní průvodce

29.08.2022

Konečně jste se rozhoupali a chcete si vydělávat sami na sebe. V našem průvodci se dozvíte, jak na založení živnosti, jaké se k OSVČ vážou daně a odvody nebo jaká jsou specifika podnikání při zaměstnání. Zkrátka vše, co potřebujete vědět do začátku.

Co je online marketing a jak vám může pomoci v podnikání?

01.08.2022

Podnikat a nezajímat se ve 21. století o online marketing prakticky není možné. Právě na internet se přesouvá velká část lidských životů a obchodů jakbysmet. Zjistěte, jak vám online marketing pomůže vybudovat úspěšný podnik.

Jak založit s.r.o. krok za krokem

25.07.2022

Rozhodli jste se založit s.r.o. a zajímá vás, jaké dokumenty a vklady je třeba si připravit, kolik vás to bude stát a jak společnost s ručením omezeným vzniká? Přinášíme podrobný návod, díky kterému na nic nezapomenete.

1 2 3 4 ... 12 »

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru