Jak změní rok 2016 podmínky pro zakládání společností?

30.11.2015

Založit si společnost není úplně jednoduché. Nové zákony, které přicházejí každý rok v platnost jsou toho živoucím důkazem. Jaké změny se chystají v následujícím roce?

Lepší podmínky pro podnikatele

Za poslední 2 roky, se zakládání společností změnilo k nepoznání. Vše začalo už novelizací z roku 2014, ve které se snížil základní kapitál z 200 000Kč na symbolickou 1 Kč. Hlavním důvodem byla snaha o lepší podmínky pro začínající podnikatele. Evropská komise chce i nadále vytvořit příjemnější podnikatelské prostředí v České republice. Proto budou změny pokračovat i v roce 2016.

 

Snižování poplatků má proces zjednodušit

Hlavní novinkou bude snížení poplatků u notáře, který vaší firmu zapíše do obchodního rejstříku. Celý proces vzniku nové firmy se značně zkrátí a zrychlí. Nicméně stejně budete muset jednat s úřady. Založení firmy nevyžaduje pouze vyřízení vstupních administrativních požadavků. Již od začátku musíte výborně promyslet celé know-how. Důležitý je název, který nesmí být klamavý a duplicitní s již existující společností, a především sídlo firmy.

 

Ready-made společnost je stále výhodnější 

Nejste si úplně jistí záležitostmi kolem založení společnosti? Pořiďte si ready-made společnost. Jedná se o již existující firmu, která ale za sebou nemá žádnou obchodní činnost, takže je zcela oproštěná od závazků i pohledávek. Společnost je již zapsaná do obchodního rejstříku a prošla všemi byrokratickými náležitostmi. Stejně tak je v OR zapsané sídlo společnosti, takže si nemusíte lámat hlavu nad tím, kde bude vaše firma sídlit.

U ready-made společnosti máte jistotu, že se vyhnete administrativě a zároveň víte, že je vše dobře provedené. Přestože se Evropská komise snaží neustále zlepšovat podmínky pro podnikání, ready-made společnost stále představuje jednodušší, rychlejší a mnohdy jistější způsob, jak začít s podnikáním. 

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru