Založte si společnost v roce 2020: Jak na to?

22.12.2019

Přemýšlíte nad vlastním podnikáním v roce 2020? S překlopením svého milionového nápadu a nadupaného byznys plánu do reality vám pomůže vlastní společnost. Jak na založení s. r. o. se dočtete v tomto článku.

Mnoho lidí, kteří se rozhodli podnikat, tak učinilo přes obchodní společnost. Její založení je o něco složitější než získání živnosti, nabízí ale více výhod. Mezi ty patří například to, že podnikáte jako právnická osoba a působíte tak důvěryhodněji v obchodních vztazích, ale rovněž máte omezené ručení jen do výše vkladu či možnost volby vlastního názvu společnosti (jako OSVČ můžete podnikat jen pod svým jménem a ručíte celým svým majetkem).

 

1. Založení s. r. o.

Založení s. r. o. v roce 2020 nečekají žádné nové změny a postup je stejný, jako v minulých letech. Jak tedy na to?

 

Potřebné dokumenty a údaje

Na začátek budete k založení s. r. o. potřebovat zakladatelskou listinu (v případě, že budete podnikat sami). Jestli se vás do podnikání pouští více, připravte si místo ní společenskou smlouvu, která musí obsahovat název firmy, adresu sídla, určení společníků a jednatelů, dále předmět podnikání, výši základního kapitálu (ten může být od 1 Kč výše) a také údaje o nepeněžitých vkladech do firmy, pokud nějaké budou.

Jak zakladatelská smlouva, tak společenská smlouva musí být notářsky ověřené. Notář vám také může pomoci s jejich sepsáním, připravte se ale na to, že vás to bude něco stát (asi 2 000 – 3 000 Kč bez DPH).

Kromě těchto dokumentů si s sebou nezapomeňte vzít také občanský průkaz, výpis z trestního rejstříku a souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla společnosti (pokud jím nejste vy). Potřebovat budete i potvrzení o složeném vkladu či vkladech a potvrzení o založení bankovního účtu, oba vám vydá vaše banka.

 

Nejdřív živnost, pak s. r. o.

Abyste mohli začít podnikat jako s. r. o., musíte nejdřív získat živnost. Obdržíte tak oprávnění k podnikání například ve formě koncese nebo živnostenského listu, který se přikládá k návrhu na zápis do obchodního rejstříku.

 

Zapsání do obchodního rejstříku

Zápis do obchodního rejstříku za vás může provést notář. Žádost o zapsání do rejstříku musíte podat do 90 dnů od založení společnosti. Pokud se rozhodnete požádat o zápis notáře, připravte si zhruba 3 000 Kč. V případě, že podáváte žádost sami, zaplatíte 6 000 Kč.

 

2. Založení s. r. o. na klíč

Založení s. r. o. si můžete zjednodušit. Využijte založení s. r. o. na klíč nebo kupte ready-made společnost. O co jde?

 

  • Společnost na klíč

Založení společnosti na klíč je výhodné řešení pro ty, kteří si nevědí rady se založením společnosti, potřebují s tím pomoct nebo chtějí zkrátka ušetřit čas. V tomto případě se totiž nemusíte o nic starat. Se založením s. r. o. vám pomůžeme a podnikat budete už za 5–10 dní. Kompletní vyřízení i se živností vás bude stát 9 900 Kč.

 

  • Ready-made společnost

Největší výhodou koupě ready-made společnosti je, že podnikáte do 24 hodin. Ready-made společnost už je hotová firma připravená k jakékoli činnosti. Vše je vyřízené, splacený je i základní vklad. Tyto firmy předtím nevykonávaly žádnou činnost, proto si můžete být jistí, že s jejich koupí nezískáte žádné pohledávky ani závazky. 

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru