Průvodce založení společnosti s.r.o.

22.12.2015

Přemýšlíte, že konečně uskutečníte svůj podnikatelský záměr a začnete podnikat? Jste na vážkách, jestli si firmu založíte sami nebo si na to raději najmete profesionály? Podívejte se, jak se společnost s.r.o. zakládá.

Co obnáší založení společnosti svépomocí

Založení společnosti je poměrně zdlouhavý proces, který vám zabere hodně času. Navíc nikde není psáno, že se vám založení úspěšně podaří. Co všechno musíte zajistit?

  • V první fázi si rozmyslete název společnosti a sídlo firmy. Název nesmí být totožný s jinou již existující firmou.
  • Následně uzavřete smlouvu formou notářského zápisu. Za ten zaplatíte 6 000 Kč plus DPH.
  • Živnostenské oprávnění získáte do 5 pracovních dní. Za kolek zaplatíte 1 000 Kč.
  • Složte základní kapitál. Od roku 2014 můžete složit symbolickou 1 Kč, ale je lepší pokud se rozhodnete pro vyšší částku. Společnost potřebuje v začátcích finanční zajištění a navíc musíte uvážit, jak bude výše kapitálu v částce 1 Kč působit na vaše obchodní partnery. Ti by mohli pochybovat o vaší solventnosti.
  • V posledním kroku podejte žádost o zapsání společnosti s.r.o. do obchodního rejstříku. Tato žádost vás vyjde na 6 000 Kč.

Výhody založení společnosti s.r.o. na klíč

Pokud si k založení společnosti přizvete profesionály, nemusíte sledovat žádné legislativní změny ani obvolávat úředníky, jestli ve věci vaší žádosti již rozhodli. Na založení společnosti vám stačí jediná schůzka, kde dohodnete veškeré podrobnosti a vyjádříte svoje představy. Firma bude mít název i sídlo podle vašeho přání. Ve službě založení společnosti s.r.o. budete mít k dispozici základní poradenství v této oblasti, přípravu dokumentů včetně nezbytné komunikace s úřady. Cena založení společnosti s ručením omezeným vás vyjde na částku od 10 900 Kč bez DPH. V případě vašeho zájmu si navíc můžete půjčit základní kapitál. 

Založení společnosti na klíč představuje nesporně pohodlnější a ve finále jednodušší způsob, jak začít podnikat.

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru