Jak začít podnikat

03.01.2013

Chcete začít podnikat? Máte dobrý nápad a jen nevíte, jak vše uchopit? Následujících několik řádků vám přiblíží možnosti, jak úspěšně začít s vaším podnikáním.

Jak začít podnikat

Základem úspěšného podnikání je dobrý nápad. To ovšem samo o sobě nestačí, je třeba ho i úspěšně realizovat a to je běh na dlouho trať. Na počátku je nutné pořádně si promyslet celý podnikatelský záměr - tedy v čem chcete začít podnikat, případně si sepsat podnikatelský plán, který se Vám může dříve či později hodit. Promyslet, jak o své činnosti dám vědět okolí, kolik budu za své služby či produkty požadovat, jak budu své podnikání financovat a tak dále.

V začátcích si musí podnikatel rozmyslet, jestli chce začít podnikat jako OSVČ nebo prostřednictvím společnosti s ručením omezeným, družstva či jiného sdružení. Pro každou formu platí jiné legislativní podmínky, a proto musíme dobře odhadnout plánovanou velikost našeho podnikání. Z různých průzkumů trhu poté propočteme, která forma podnikání bude pro nás nejvýhodnější. Od formy se odvíjí, jaké doklady budeme muset do začátku podnikání nashromáždit.

Nákup hotové s.r.o. společnosti

Pro začínající podnikatele může být velice zajímavé koupit si „ready-made“ společnost s ručením omezeným. V čem spočívá výhoda? Nemusíte skládat základní kapitál ve výši 200.000 Kč, protože společnosti ho již mají splacený. Také dosud nevykonávaly žádnou činnost, nemají tedy žádné závazky ani pohledávky. Za společnost můžete jednat do 24 hodin od koupě. To je významná úspora času oproti založení společnosti vlastními silami. Hotové společnosti jsou zapsány do Obchodního rejstříku, mají vyřízenou potřebnou dokumentaci včetně přihlášení k dani z příjmu. Navíc společnosti sídlí na prestižních adresách. Podívejte se na nabídku ready-made společností určených k prodeji.

Místo podnikání

Pokud budete podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pravděpodobně se váš domov stane i vaší kanceláří. Ale co když se budete chtít sejít s klienty, prezentovat svůj projekt investorům nebo nabrat nové zaměstnance? Zvát je domů patrně není nejlepší řešení a scházet se v kavárnách asi také ne. Pro taková setkání si můžete pronajmout konferenční místnosti nebo využívat služeb virtuální kanceláře.

Proč využívat virtuální kancelář?Kancelář v Praze 1

Pořízení virtuální kanceláře může vaše podnikání posunout o kousek dál. Budete stále pracovat v klidu z domova, ale vaše firma bude sídlit na prestižní adrese v Praze, což bude mít pozitivní psychologický efekt na vnímání klientů. Nemusíte platit další výdaje za vodu, elektřinu či vytápění kanceláře, platíte pouze za pronájem adresy. Nebudete tedy fyzicky sídlit v kancelářích, ovšem můžete zde uskutečnit své obchodní schůzky, firemní jednání či drobné konference.

Pokud vás virtuální kancelář zaujala, můžete si přečíst více o všech výhodách, které poskytuje a podívat se, jaké služby jsou zahrnuté v ceně pronájmu.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru