Jak ne/plátci DPH pomůže nákup ready made společnosti?

25.06.2019

Zjistěte, co je pro vás výhodnější. Pokud potřebujete vystupovat jako neplátce DPH, ale váš obrat je vyšší než 1 milion korun, nezoufejte, máme pro vás řešení.


Když musíte navýšit cenu o DPH

Být neplátcem DPH má výhody tehdy, pokud většina vašich zákazníků také spadá do kategorie neplátců. Pokud totiž DPH platit musíte, zákonitě si tento náklad promítnete do konečné ceny. Pro vaše potencionální zákazníky tak může být zajímavější nakoupit u konkurence, která má cenu nižší. V případě, že jste si plátcovství DPH nevybrali dobrovolně, platit ho musíte, a přesto by se vám hodilo být spíš neplátcem, máme pro vás šikovné řešení, jak se jím stát. 


Být plátcem se v některých případech nevyplácí

Pokud jste za posledních po sobě jdoucích 12 měsíců přesáhli obrat 1 milion korun, pak se plátcem DPH stát musíte, ať se vám to líbí nebo ne. Být plátcem může být rovněž nevýhodné také v případě, že prodáváte cokoli s minimálními vstupními náklady, a naopak vysokou přidanou hodnotou. Jedná se například o prodej různých školení, poradenství, účetnictví nebo třeba koučování.


Kdy je výhodnější platit DPH a co vám to přinese?

Pravdou ale je, že v některých případech je pozice plátce DPH přeci jenom výhodnější. Za prvé budete celkově působit důvěryhodněji. Pokud platíte DPH, vypovídá to něco o výši vašeho obratu. Některé firmy dokonce nakupují jenom od plátců, můžete tak rozšířit své pole působnosti. Máte-li vysoké vstupní náklady, pak si DPH snadno odečtete, a i tak vám zůstane větší marže, aniž byste museli citelně zdražovat. 


2 firmy? Čerpejte výhody obou

Zda je lepší být plátcem nebo neplátcem DPH není tedy jednoduché říct. Pokud jste ale v současné době plátci a přeci jenom by se vám vyplatilo zařadit se mezi neplátce DPH, vyřešte to jednoduše nákupem ready made společnosti

Jak vám to konkrétně pomůže ve vaší situaci? Tam, kde se vám víc vyplatí vystupovat jako plátci tak budete vystupovat i nadále. Kde je pro vás výhodnější být neplátcem, můžete mít novou společnost, která nebude generovat obrat vyšší než 1 milion korun za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců.

Jedná se o zcela legální krok. Se dvěma firmami můžete obchodovat bez jakýchkoli komplikací a díky tomuto řešení máte možnost čerpat výhody plynoucí z obou pozic. Za novou firmu jednáte už za 24 hodin. Vyplňte objednávkový formulář, který vám nezabere déle než 1 minutu, a my se vám ozveme s řešením. 


Mohlo by vás zajímat:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru