Jak ne/plátci DPH pomůže nákup ready made společnosti?

25.06.2019

Jste plátcem DPH ze zákona, ale více by se vám vyplatilo vystupovat jako neplátce? Nezoufejte. Řešením může být jednoduchý nákup ready made společnosti.

Kupte ready made s. r. o. a staňte se opět neplátcem DPH

Pokud jste v současné době plátcem DPH, ale přece jenom by se vám vyplatilo zařadit se mezi neplátce, vyřešte to jednoduše nákupem ready made společnosti. Se dvěma společnostmi můžete v jedné generovat obrat nižší než 1 milion korun za posledních 12 měsíců, a tím s ní vystupovat jako neplátce DPH.

Poznámka: Pokud v posledních 12 po sobě jdoucích kalendářních měsících překročíte obrat 1 milion korun, musíte se podle zákona přihlásit jako plátce DPH. Přečtěte si více o tom, kdy se musíte stát plátcem DPH.

Jedná se o zcela legální krok. Se dvěma firmami můžete obchodovat bez jakýchkoli komplikací a díky tomuto řešení máte možnost čerpat výhody plynoucí z obou pozic.

S ready made s. r. o. jednáte jako plátce nebo neplátce DPH už za 24 hodin. Vyplňte objednávkový formulář, který vám nezabere více než 1 minutu, a my se vám ozveme s řešením.

Jak vám to konkrétně pomůže ve vaší situaci? Tam, kde se vám víc vyplatí vystupovat jako plátce, tak budete vystupovat i nadále. Novou společnost, která nebude generovat obrat vyšší než 1 milion korun za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, si necháte na situace, kdy se vám vyplatí být neplátcem.

Když musíte navýšit cenu o DPH

Být neplátcem DPH má výhody tehdy, pokud většina vašich zákazníků také spadá do kategorie neplátců. Pokud totiž DPH platit musíte, zákonitě si tento náklad promítnete do konečné ceny. Pro vaše potenciální zákazníky tak může být zajímavější nakoupit u konkurence, která má cenu nižší. V případě, že jste si plátcovství DPH nevybrali dobrovolně, platit ho musíte, a přesto by se vám hodilo být spíše neplátcem, máme pro vás šikovné řešení, jak se jím stát.

Být plátcem se v některých případech nevyplácí

Pokud jste za posledních po sobě jdoucích 12 měsíců přesáhli obrat 1 milion korun, pak se plátcem DPH stát musíte, ať se vám to líbí, nebo ne. Být plátcem může být rovněž nevýhodné také v případě, že prodáváte cokoli s minimálními vstupními náklady a naopak vysokou přidanou hodnotou. Jedná se například o prodej různých školení, poradenství, účetnictví nebo třeba koučování.

Kdy je výhodnější platit DPH a co vám to přinese?

Pravda ale je, že v některých případech je pozice plátce DPH přece jenom výhodnější. Za prvé budete celkově působit důvěryhodněji. Pokud platíte DPH, vypovídá to něco o výši vašeho obratu. Některé firmy dokonce nakupují jenom od plátců, můžete tak rozšířit své pole působnosti. Máte-li vysoké vstupní náklady, pak si DPH snadno odečtete a i tak vám zůstane větší marže, aniž byste museli citelně zdražovat.

Mohlo by vás zajímat:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru