5 pojmů, bez kterých se podnikatel neobejde

12.08.2016

Každý ostřílený podnikatel je zná. Možná podnikáte teprve chvíli nebo se dokonce rozhodujete, jestli půjdete s kůží na trh. V každém případě vám přinášíme 5 základních pojmů, které byste si měli osvojit. 

Co znamená zkratka IČO

IČO představuje zkratku, která značí unikátní osmimístné číslo přidělené právnické osobě nebo fyzické podnikající osobě. V případě, že podnikatelský subjekt zanikne, číslo nedostane už nikdo jiný. Každý subjekt disponuje pouze jedním identifikačním číslem, i kdyby podnikal ve více činnostech najednou. 


DPH ve státní kase

Plátci DPH odvádějí do státní kasy určitý podíl ze zisku. Daň z přidané hodnoty tvoří nezanedbatelnou část státního veřejného rozpočtu. Zdravotnické, sociální a vzdělávací služby jsou od DPH zcela osvobozeny. V současné době činí sazba daně z přidané hodnoty 21 %. Na zdravotnické pomůcky a potraviny se vztahuje snížená 15% daň. Nejnižší sazba zatěžuje knihy, kojeneckou výživu a léky ve výši 10 %. 

 

Chytrý start s virtuálním sídlem

Hledáte prestižní adresu pro svojí společnost? Seznamte se s pojmem „virtuální sídlo“. Toto sídlo není jenom adresa na lukrativním místě. Součástí jsou i prostory, které využijete pro meetingy a schůzky. S virtuálním sídlem chytře minimalizujete náklady za jinak drahé pronájmy prostor a platíte jen za to, co skutečně využijete. 


Bez zápisu do obchodního rejstříku to nejde

Všechny údaje o podnikatelích naleznete v obchodním rejstříku. Ten funguje jako veřejný a volně přístupný seznam, do kterého může kdokoli svobodně nahlížet. Každá nově vzniklá společnost musí být zapsaná v OR.


Založení společnosti na klíč

Máte o své firmě jasnou představu, ale chcete pomoc s jejím založením? Přemýšlejte o společnosti na klíč a nechte úvodní náležitosti na odbornících, kteří jsou již v zakládání zběhlí. Podnikejte již za 2-3 týdny a usnadněte si jinak složitý začátek podnikání.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru