4 důvody, proč jsou ready made společnosti jednoznačně výhrou

02.08.2018

Jestli se pohybujete v podnikání, už jste určitě na termín „ready made společnost“ narazili. Přinášíme vám informace, které vás přesvědčí o výhodách již založených společností a objasníme, v čem spočívá jejich přidaná hodnota. 

Buďte rychlejší 

Termín ready made neoznačuje nic jiného než firmu, která už byla založená a čeká na nového majitele. Co to znamená? Společnost ready made už byla zapsána do obchodního rejstříku a tím pádem s ní můžete začít podnikat už za 24 hodin od podpisu smlouvy. To je zároveň její největší přednost. Rychle se stanete novým majitelem a odpadne vám měsíční čekání, které byste absolvovali během klasického zakládání svépomocí. Úřady mají totiž ze zákona stanovené lhůty na vyřízení, nemluvě o tom, že k založení společnosti potřebujete notáře a ten vás také nemusí vzít hned.  


Šetřete čas

Jak jsme popsali výše, ready made společnost je už založená. Díky tomu vám odpadne spousta starostí s vyřizováním živnosti, sháněním notáře, otvírání účtu v bance, kompletací dokumentů a jednáním s úřady. Firmu máte hned a bez zbytečných komplikací. Někteří podnikatelé se totiž nemusí trefit na první pokus a snadno udělají v žádostech a formulářích chybu. V takovém případě pak musejí dokumenty přepsat a lhůty na vyřízení se opět prodlužují. Všechny tyto činnosti vás budou stát spoustu času, který byste jinak mohli věnovat užitečnějším věcem, které skutečně souvisí s vaším byznysem. 


Ready made společnost je bezpečná 

Určitě vás napadlo, jestli je koupě ready made společnosti bezpečná. Můžeme vás ujistit, že ano. Ready made společnosti jsou založené čistě za účelem dalšího prodeje a nikdo s nimi nepodnikal. Nemají tudíž žádné závazky ani pohledávky. Společně s novou společností získáte i sídlo, takže vám odpadnou další starosti s jeho sháněním. Nemusíte honit ani majitele nemovitosti a složitě od něho získávat souhlas s umístěním sídla. 

Kapitál už neskládáte

Další častou otázkou bývá, jestli je koupě ready made cenově výhodná. Vždy záleží na tom, jakou firmu se rozhodnete koupit. Ready made firmy od Simply Office koupíte už od 9 900 Kč a mají plně splacený základní kapitál, od kterého se rovněž odvíjí i konečná cena. Ta zahrnuje poplatek pro notáře, kolek, přípravu smluv a další náklady, které byste jinak zaplatili během zakládání společnosti. Neplatíte nic navíc. Ready made společnost je vhodná pro všechny, kteří nemají času na zbyt a dávají přednost efektivnímu řešení začátku podnikání bez zbytečného čekání. 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru