Vše o koupi ready-made společnosti v roce 2015

24.02.2015

Chcete začít podnikat, ale nechcete podstupovat složitý byrokratický proces? Kupte si hotovou ready-made společnost! Ready-made společnosti představují oblíbené řešení založení firmy. Jedná se o společnosti..

Ready-made společnosti představují oblíbené řešení založení firmy. Jedná se o společnosti, které byly založeny za účelem prodeje podnikatelům, mají čistou obchodní a finanční historii a jejich převod na nového majitele trvá maximálně jeden den. Koupí ready-made společnost začnete podnikat snadno a rychle, bez zbytečného papírování a běhání po notářích a úřednících.

Formy ready-made společnosti

Předem si rozmyslete, za jakým účelem ready-made společnost kupujete, abyste si vybrali správný typ firmy pro své podnikání:

  • s.r.o. – společnost s ručením omezeným je vhodná především pro menší projekty a k jejímu vedení stačí jedna osoba. Proto také je s.r.o. nejprodávanější forma společnosti v České republice.

  • a.s. – akciové společnosti se těší vyšší společenské prestiži než ostatní typy společností. K jejímu vedení však potřebujete představenstvo a dozorčí radu. Pravidelně pak musíte svolávat valné hromady a dodržovat stanovy společnosti.

  • ES – evropská společnost se vám bude hodit v případě, že plánujete podnikat kromě České republiky i v jiném členském státě Evropské unie. Pro její vedení potřebujete minimálně dvě osoby (jednoho člena představenstva a jednoho člena dozorčí rady).

Doplňkové služby

Mezi populární nadstandardní služby při koupi ready-made společnosti patří poskytnutí virtuálního sídla na prestižní adrese v Praze či Brně. Vhodně zvolenou adresou snadno zvýšíte důvěryhodnosti vaší firmy u potenciálních zákazníků nebo obchodních partnerů.

Jednotka, ve které budete mít sídlo, bude označena názvem a IČ  společnosti a vaše korespondence vám bude přeposílána na vámi požadovanou adresu. Pro obchodní schůzky si pronajmete zasedací místnosti a ve zbytku času budete podnikat z pohodlí domova. Zřízení virtuální kanceláře je proto výrazně levnější než pronájem skutečných kancelářských prostor a vy tak ušetříte až desítky tisíc korun měsíčně.

Na co si dát pozor

  • Při nákupu ready-made společnosti vsaďte na ověřené prodejce s dobrými referencemi. Vyhnete se tak zbytečným obtížím a nehrozí vám, že koupíte zadluženou společnost nebo společnost s věcným břemenem. Ověřte si, že je společnost zapsaná v Obchodním rejstříku a má splacený základní kapitál.

  • Ready-made společnost je ihned po svém založení připravená k podnikání. Pro některé oblasti podnikání je však z hlediska důvěryhodnosti u zákazníků lepší firma s delší historií. Společnost může být v Obchodním rejstříku zapsaná i několik let, a tak si můžete vybrat, jak starou společnost chcete.

  • Ještě před nákupem se ujistěte, že je cena nabízené ready-made společnosti konečná a neobsahuje žádné skryté položky navíc. Dejte si pozor na nápadně nízké ceny! Stejně tak si zkontrolujte, zda nabízený balíček služeb zahrnuje služby, které opravdu uplatníte, a nebudete platit nic zbytečně.

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru