Seznamte se: Virtuální sídlo

Seznamte se: Virtuální sídlo
29.01.2014

Virtuální sídlo, to je pojem, který od roku 1995 hýbe světem a mění vizitky nejedné společnosti. V České republice se tento trend stal legislativně akceptovaným až o 14 let později v roce 2009 díky novele občanského zákoníku. I přes to je koncept virtuálního sídla pro mnohé stále neznámý. O co jde? Proč virtuální sídlo využívat? Jaké jsou výhody? Odpovědi na tyto otázky naleznete na následujících řádcích.

Služby virtuální kanceláře či virtuálního sídla jsou určeny pro podnikající fyzické i právnické osoby. Koncept je založen na několika jednoduchých avšak vysoce efektivních myšlenkách, které dokáží podniku ušetřit nemalé administrativní komplikace i finanční prostředky. Jde v podstatě o virtuální nikoli fyzický pronájem daných prostorů. V praxi to znamená, že podnikatel má na svých vizitkách, v obchodním či živnostenském rejstříku vepsanou adresu virtuálního sídla, ačkoli ve skutečnosti sídlí na adrese jiné či své podnikání provozuje z pohodlí domova. Z jakých důvodů by někdo takovou službu využíval? Důvodů je několik.

virtuální sídlo v Praze

Proč využívat virtuální sídlo?

Primární myšlenkou je především samotná úspora financí jak pro začínající firmy a podnikatele, kteří nepotřebují vlastní kanceláře či jiné nákladné prostory (např. finanční či daňový poradci, konzultanti, IT specialisti atp.), tak pro podniky či podnikatele, kteří provozují svůj byznys již delší dobu. Úsporou financí se myslí zejména náklady spojené s provozem kanceláře jako je nájemné, elektřina, voda, topení a jiné. Tyto náklady se mohou na lukrativních adresách vyšplhat do závratných výšek. V tomto případě zcela odpadají.

Dalším důvodem, který vyzdvihuje pozitiva virtuálního sídla, může být zvýšení prestiže a důvěryhodnosti, kterou firma získá díky změně adresy z neznámé vesnice či malého města na hlavní město České republiky, které je bezesporu centrem podnikání. Našimi klienty mohou být ale i podnikatelé, kteří z jakéhokoli důvodu nezískali povolení pro registraci jejich sídla tam, kde původně chtěli.

Využitím virtuálního sídla se vyhnete nutnosti měnit veškeré dokumenty spojené s podnikáním - vizitkami počínaje, zápisem v obchodním rejstříku konče – zejména při častém stěhování na jinou adresu. Zároveň se nemusíte obávat, že se vaše virtuální kancelář přestěhuje. Veškeré prostory naší firmy Simply Office jsou umístěny ve vlastní nemovitosti a neexistuje zde riziko, že by se virtuální sídlo muselo přemístit na jinou adresu. Naopak vám naše firma nabízí zcela zdarma vyhotovení návrhu na změnu v Obchodním rejstříku a tím vám ulehčit prvotní administrativu.

Jedním z nejvýznamnějších pozitiv celého konceptu virtuální kanceláře je také fakt, že zde existuje skutečně vysoká pravděpodobnost, že se vyhnete častým namátkovým kontrolám finančního úřadu, které dokáží znepříjemnit den, mnohdy i týden. Statistiky mluví jasně a rozdíly jsou signifikantní. Pokud vlastníte podnik se sídlem např. v Bruntále, kontrolu ve firmě můžete očekávat každé 3 roky. V Praze přijde kontrola z finančního úřadu průměrně jednou za 105 let.

Služby virtuální kanceláře

Jak tedy zareagovat v případě, že se vaši klienti budou chtít sejít přímo v Praze, kde máte uvedenou kontaktní adresu, ale ve skutečnosti tam sídlíte jen virtuálně? Ani to není žádný problém. Naše firma Simply Office v centru Prahy disponuje řadou plně vybavených a moderních kanceláří sloužících pro obchodní schůzky, firemní jednání či drobné konference v ceně od 250 Kč/hod (pro 6 osob).

Virtuální sídlo společnostiVirtuální sídlo společnosti

Mimo výše uvedeného je samozřejmé, že ode dne zápisu sídla v obchodním rejstříku bude vaše společnost označena štítkem na dveřích virtuálního sídla a na poštovní schránce. Veškerá pošta přicházející do schránky virtuálního sídla bude okamžitě přeposílána na vámi zadanou kontaktní adresu. V neposlední řadě vám poskytneme poradenství z oblasti vyřizování dokumentů u rejstříkového soudu.

Virtuální sídlo je elegantním řešením pro mnohé firmy a podnikatele. Zjednodušte si profesní život se Simply Office a podívejte se na naši nabídku poskytnutí sídla v Praze. Pro více informací neváhejte kontaktovat naše ochotné a informované kolegy!

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru