Kde brát nápady na trefný název pro firmu

01.10.2018

Chcete si založit společnost a už přemýšlíte nad tím, jak se bude jmenovat? Děláte velmi dobře. Název je totiž důležitý a měli byste mu proto věnovat dostatek času.

Pozor na obtížnou výslovnost a zapamatování

Ať už si společnost zakládáte sami nebo jste se rozhodli pro firmu na prodej, je na vás, jaký název společnosti vtisknete. Ten je totiž klíčový a rozhoduje o tom, zda si veřejnost vaši společnost dobře zapamatuje. Lidé by si neměli název plést s již existující společností a také by neměli mít problém s výslovností. Špatná výslovnost značky lidi znejišťuje a ti pak dají raději přednost konkurenci.

Dejte si čas na rozmyšlenou

Nezapomínejte na to, že zdaleka nejde jenom o logo firmy. Název se promítne i do dalších oblastí. Jméno firmy se objeví například v internetové doméně. Výslovnost by neměla dělat problémy Čechovi ani cizinci. Nesáhněte hned po prvním slovu, které vás napadne a dejte si trochu času na rozmyšlenou. Ověřte si, jestli není název společnosti duplicitní se společností, která už na trhu existuje. Vyhýbejte se nic neříkajícímu názvu, s kterým si nikdo nic nespojí.

Základní pravidla a pomůcky, podle kterých lze pojmenovat firmu

  • Zkuste zkratku (většinou se jedná o zkratku činnosti společnosti např. IBM)
  • Zakomponujte do názvu svoje jméno (Luis Vuitton)
  • Vyslovte název, který vás napadne, hodně nahlas. Zní to dobře?
  • Na vymyšlení názvu si můžete najmout copywritera nebo dokonce agenturu.
  • Můžete ho vymýšlet sami nebo s kolegy pomocí brainstormingu.
  • Vyzkoušejte Synonymous.cz, díky kterému můžete přijít na zajímavá synonyma a tím i atraktivnější název. Podobnou službu vám prokáže i Word. Stačí na slovo kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat „synonyma“.
  • Otevřete si velký slovník rýmů. I ten ve vás probudí kreativitu může vám v lecčem otevřít oči.
  • Udělejte si rešerši ochranných známek.

Někdy se jako lepší varianta při kreativních cvičeních, kterým vymýšlení názvu pro firmu bezpochyby je, osvědčí, pokud si nápady budete psát na papír a ne do počítače. Vyzkoušejte proto kromě různých online pomocníků i starý dobrý papír a tužku.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru