Jak začít podnikat? Kapesní manuál pro začínajícího podnikatele

01.03.2017

Chcete se živit jako podnikatel? Ve skutečnosti to není tak těžké, jak si myslíte. A obávaná úvodní administrativa? Tu můžete zredukovat na minimum. 

Hledejte příležitosti

Pro váš úspěch je důležité, abyste našli něco, co tu ještě není nebo dělali lépe to, co už tu je. Nenechte se mýlit, na první pohled to možná vypadá, že na trhu se nachází už všechno. Není to ale pravda. Stále můžete objevit nové a nové věci, s kterých si uděláte živnost. Základ úspěchu tvoří um nabídnout zákazníkovi přesně to, co potřebuje a za co je ochoten vám zaplatit. Inspirujete se u současných úspěšných byznysmenů. V zásadě platí, že byste neměli vstupovat do oborů, které vám nejsou blízké. Podnikání by pro vás bylo příliš riskantní a náročné. Odrazte se od toho, co umíte. Jakmile máte jasno, v čem chcete podnikat, nic už vám nebrání vrhnout se do víru podnikání. 


Vaše možnosti, jak podnikat prostřednictvím s.r.o. 

Firmu si založíte sam

Tento postup pro vás bude nejsložitější. Jako začínající podnikatel nemáte pravděpodobně příliš zkušeností, a tak musíte nejprve nastudovat jednotlivé kroky a legislativu. Tuto možnost dnes využívají hlavně lidé, kteří mají se zakládáním společností zkušenosti. Nováčci dávají přednost založení společnosti na klíč nebo firmu koupí. 

Vytvoříte si společnost na klíč

V dnešní době představuje nejlepší způsob, jak začít podnikat. Nově vzniklá společnost bude přesně podle vašich představ, přesto neabsolvujete zdlouhavé administrativní procedury a vyřizování na úřadech. Jako zadavatel máte firmu hotovou během 2-3 týdnů a můžete hned za firmu jednat. 

Koupíte si ready-made společnost

Tento způsob začátku podnikání je vhodný pro nováčky, kteří chtějí podnikat opravdu rychle. Firma už existuje a vás od ní dělí pouze formální přepsání společnosti. S firmou před vámi nikdo nepodnikal. Je tedy naprosto čistá a připravená pro vás. Tak tedy vzhůru do práce!

 

Přečtěte si také:

 

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru