Jak se stát neplátcem DPH?

03.01.2018

Podnikáte, ale chtěli byste spadat do kolonky „neplátce DPH“, protože je to pro vás finančně výhodnější? Poradíme vám, jak na to. 

V jakých případech se vyplatí vystupovat jako „neplátce DPH“?

Ze zákona jste povinni odvádět DPH ve chvíli, kdy váš obrat za posledních 12 měsíců přesáhne částku 1 milion korun. Jenomže když prodáváte službu nebo zboží neplátcům DPH, je pro vás výhodnější, pokud sami DPH také neplatíte. Nemusíte tak navyšovat konečnou cenu o daň z přidané hodnoty a tím pádem máte větší šanci, že si vaši odběratelé nebo chcete-li zákazníci, nevyberou někoho jiného. Zvýšíte tím svou konkurenceschopnost. Jenomže jak to udělat, když váš obrat už převyšuje onen 1 milion korun?

S dvěma společnostmi je to hračka 

Je to jednoduché. Východiskem pro vás mohou být dvě společnosti. Na novou společnost s ručením omezeným zcela legálně převedete část svých tržeb, čímž snížíte obrat pod zákonem danou hranici. Vašim zákazníkům tak dopřejete cenu, která je pro ně přijatelná. Navíc vám odpadnou některé starosti s EET. Zbavíte se také hlídání termínů, které mají plátci DPH červeně zakroužkované v kalendáři. Ve chvíli, kdy již za posledních 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců nemáte obrat větší než 1 milion korun, můžete si zažádat o vyjmutí z registru plátců DPH. Veškerou problematiku o registraci k DPH včetně vyjmutí z registru řeší § 106b zákona o DPH. 

Podnikejte s novou společností už za 24 hodin

Jestli se už dopředu děsíte, že se vám nechce absolvovat zakládání nové společnosti, nevěste hlavu. Máme pro vás hned několik možností, jak se k nové společnosti dostat rychle a bez zbytečného byrokratického martyria. Nejrychlejším způsobem je koupě ready made společnosti. Její největší výhoda spočívá v tom, že s ní podnikáte již za 24 hodin. Ready made společnost není zatížená žádnými závazky ani pohledávkami a čeká pouze na nového vlastníka. Další možností je založení společnosti na klíč. Stačí, pokud nám řeknete, jak má firma vypadat a my už se postaráme o vše ostatní včetně zápisu do obchodního rejstříku. Pokud nemáte času nazbyt, můžete si od nás dokonce nechat založit firmu na dálku. V takovém případě nám postačí plná moc, a my společnost založíme bez vaší osobní účasti. 

Chcete se nás na cokoli zeptat nebo se rovnou domluvit na spolupráci? Kontaktujte nás, rádi vám se vším pomůžeme. 

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru