Hoďte živnost za hlavu a založte si s.r.o.

26.03.2015

V České republice patří podnikání jako s.r.o. mezi nejrozšířenější typy podnikání. Zjistěte, proč tomu tak je.

Ochrana soukromého majetku

I sebelepší podnikatel se může dostat do finančních těžkostí. V tom případě poskytuje s.r.o. větší jistotu před zadlužením soukromého majetku. Jednatelé a společníci totiž ručí pouze do výše nesplaceného základního kapitálu, kdežto OSVČ ručí celým svým majetkem.

Důvěryhodnost firmy

Právnická osoba vždy vzbuzuje více důvěry než fyzická osoba. Každá s.r.o. společnost může totiž mít několik jednatelů, kteří jsou oprávněni ji řídit a vystupovat za ni. OSVČ vystupuje sám za sebe a je v mnohých záležitostech nezastupitelný. Pokud ho tedy potká například náhlá zdravotní indispozice a nebude schopen firmu řídit, nebude ani schopen dostát svým závazkům.

Víc zakázek

Pokud si firmy mohou vybrat, raději přidělí zakázku společnosti s.r.o. Vyhnou se tak podezření z využití švarc systému, které by vzniklo, kdyby zaměstnaly OSVČ. S s.r.o. společností také získáte lepší přístup k dotacím ze státního rozpočtu a EU.

Nárůst hodnoty

Čím má firma delší obchodní historii, tím se její hodnota zvyšuje. Při jejím založení si vyberete název, pod kterým budete podnikat, a můžete začít budovat její dobré jméno. Časem tak s.r.o. se ziskem prodáte. OSVČ smí podnikat pouze pod svým jménem a příjmením a prodej jeho firmy je tak komplikovaný.

Nižší daně

Jako OSVČ jste povinni zaplatit daň z příjmu a sociální a zdravotní pojištění. Oproti tomu platí s.r.o. pouze daň z příjmu  a srážkovou daň ze zisku rozděleného mezi společníky. S.r.o. má také možnost si daně lépe optimalizovat, a tím snížit daňový základ.

Ready-made společnosti

Složitá administrativa při zakládání brzdí naprostou většinu živnostníků, kteří by si rádi vlastní s.r.o. pořídili. Vzhledem k tomu, že na trhu existuje celá řada firem, které nabízejí k prodeji už předzaložené ready-made společnosti nebo dokonce založení s.r.o. na klíč, se však veškerému papírování při zakládání s.r.o. vyhnete. Majitelem vlastní s.r.o. společnosti se tak stanete přes noc takřka bez práce.

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru