Coworking vyřeší váš problém s prací

04.11.2016

Buďte efektivnější, nezávislejší a progresivnější ve svém podnikání. Pronajměte si místo, kde můžete v klidu pracovat a posouvat se dál. Objevte kouzlo coworkingu.

coworkingové centrum

Zdroj: Pixabay

Někteří lidé ke své práci nepotřebují kancelářské prostory. Ty by pro ně ostatně představovaly zbytečné náklady navíc. Na druhou stranu tzv. home office nesedne každému. Zaprvé, bojovat s prokrastinací z pohodlí domova je často náročnější než v kanceláři. Od práce vás úspěšně odvádí pozdní vstávání, dlouhá snídaně, lákavá televize a další rozptýlení. A zadruhé, každému nevyhovuje být 24 hodin denně bez kontaktu s vnějším světem.

Pokud patříte mezi zaměstnance, freelancery nebo podnikatele, kteří potřebují jasně oddělit své pracovní prostředí od domova, ale nechtějí si sami pronajímat kancelář, coworking může být vaším řešením.

Co je to coworking?

Coworking, respektive coworkingová centra lze popsat jako sdílené kanceláře. Fungují na principu krátkodobého i dlouhodobého pronájmu jednoho pracovního místa, ať už stolu v open spacu, nebo uzavřené buňce. Vybavení kanceláře jako internet, tiskárny, ale i zázemí, kuchyňku či odpočinkovou zónu pak sdílíte s dalšími pracovníky, kteří si ve stejných prostorách pronajali vlastní pracovní místo.

Smyslem coworkingu je umožnit lidem pracovat v kancelářském prostředí, aniž by si sami museli zařizovat vlastní kancelář. Koncept zároveň nabízí místo, kde se podnikatelé a pracovníci na volné noze budou mít možnost pravidelně scházet a rozšiřovat si obzory.

Jaké jsou výhody coworkingu?

Přestože některá česká coworkingová centra jsou stále jen o prostém pronájmu prostoru, mnoho moderních zařízení už celý koncept pojímá zcela jinak. Jejich hlavním cílem není nabídnout svým členům jen úsporu, ale především progresivní prostředí s otevřenou komunitou lidí, kteří chtějí své podnikání posouvat kupředu. Snaží se vytvořit atmosféru, která má podpořit kreativitu a chuť tvořit nové věci. Rozmanitost profesí, které zastávají jednotliví členové, navíc může poskytnout nový úhel pohledu na určité problémy. Mnoho moderních coworkingových center zároveň pořádá společenské eventy, díky kterým se lépe seznámíte s „kolegy“.

Jaké jsou náklady na coworking?

Jedním z hlavních důvodů, proč coworking vznikl, je úspora. I proto se běžné náklady na pronájem coworkingového místa v České republice pohybují v řádu stovek, maximálně tisíc korun za měsíc (standardní členství se běžně pohybuje kolem 5 000 Kč). Vzhledem k tomu, že po zaplacení pronájmu nemusíte už nic jiného řešit a do řady coworkingových center máte volný přístup 24 hodin denně 7 dní v týdnu, jde o výrazně nižší náklady, než které byste vynaložili na provoz vlastní kanceláře.

Pro příležitostné návštěvy coworkingových center je možné si koupit jednorázové vstupné.

Coworking Praha

V České republice je kolébkou coworkingu Praha. Dnes tam najdete nespočet coworkingových center, ale i kaváren, které jsou speciálně uzpůsobené k práci. Vyzkoušejte například:

  • Coffice,
  • Node5,
  • Locus Workspace,
  • Impact Hub Praha.

Coworking Brno

I v Brně se nachází několik zajímavých coworkingových center, jako je například:

  • COWO Brno,
  • Coworking Mitrovski,
  • Techsquat,
  • Impact Hub Brno,
  • Janáček office.

Pronajměte si své místo v kreativním a motivujícím prostředí a zajistěte tak, že váš byznys bude vzkvétat více než kdy dřív.

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru