5 top knih, které inspirují nejúspěšnější podnikatele

15.01.2016

Žádný podnikatel nemá všechny informace hned od začátku. V knihách najdete zkušenosti a rady těch, kteří si vzestupy a pády zažili před vámi a rozhodli se o ně podělit. Hledejte jednodušší cesty, jak se dostanete ke svému vytouženému cíli. Inspirujte se a poučte se.

Dale Carnegie: Jak získávat přátele a působit na lidi

Nezapomínejte na to, že každý podnikatel přichází do styku s velkou spoustou lidí. Ať už jsou to obchodní partneři nebo samotní zákazníci, musíte s nimi umět jednat. Carnegiova kniha by proto rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Zlepšíte se v komunikace se svým okolím a to vám zákonitě umete lepší cestu k úspěšnému podnikání. 

Jason Fried a David Heinemeier Hansson: Restart

Po přečtení téhle knihy možná přehodnotíte vše, co jste až doposud věděli o podnikání a managementu. Kniha patří mezi světové bestsellery roku 2010. Jestli jste ji ještě nečetli, tak to hodně rychle napravte. Výživné čtení upoutá nejenom zkušené podnikatele, ale také ty z vás, kteří o svém podnikatelském záměru teprve sní. Zjistíte například, že porady jsou ztrátou drahocenného času nebo že klasická kancelář vlastně vůbec není potřeba.

Richard Koch: Pravidlo 80/20

Bestseller se k dnešnímu dni dočkal překladu do 30 světových jazyků. Pomocí praktických příkladů zjistíte, jak dosáhnout lepších výsledků při vynaložení menšího úsilí. Z knihy načerpáte cenné rady do práce i osobního života. Naučte se myslet podle pravidla 80/20 a staňte se úspěšnými podnikateli.

Milan Zelený: Cesty k úspěchu

Kdo by neznal geniálního podnikatele Tomáše Baťu. Učíme se o něm ve školách a bylo o něm napsáno mnoho slov. Přečtěte si jednu z nejúspěšnějších knih od vysokoškolského profesora Milana Zeleného a nechte se inspirovat nadčasovými metodami, které Baťovi vynesly celosvětovou slávu a uznání.  Osvojte si dovednost správného vedení a motivace lidí, kteří pro vás pracují.

Robert T. Kiyosaki: Bohatý táta, chudý táta

Od knihy rozhodně neočekávejte hotový návod „jak zbohatnout“, ale rozhodně vám otevře oči a změní vaše zaběhnuté myšlení. Kiosakiho dílo vyvolalo bouřlivé reakce. Jedni knihu uctívají jako bibli, druzí ji bezostyšně kritizují. Přečtěte si, jak rozdílně o penězích přemýšlejí chudí a bohatí a jak to dál ovlivní vaše působení ve společnosti. 

Úspěšní podnikatelé vědí své a rozhodli se o to podělit. Snažte se poznatky z knih převést do vlastní praxe a načerpejte inspiraci s řady originálních myšlenek. Výběr z Top 5 knih ocení stávající i začínající podnikatelé.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru