Vše, co potřebujete vědět o koncesi na prodej alkoholu

04.10.2018

Nejste si jistí, jestli povinnost získat koncesi na prodej alkoholu platí i pro vás? Chcete vědět, jak ji zařídit? Poradíme vám, jak na to.

Kdo potřebuje koncesi na prodej alkoholu?

Každý, kdo prodává nápoje s obsahem alkoholu vyšším než 15 %, má povinnost zařídit si koncesovanou živnost. V opačném případě hrozí prodejci pokuta až do výše 1 000 000 Kč. Pokud alkoholické nápoje pouze prodáváte a nepatříte mezi výrobce, pak vám postačí pouze tato koncesovaná živnost. Nařízení se týká prodejců, provozovatelů hospod, restaurací, barů i tanečních clubů.

Mezi alkohol se řadí pouze nápoje s obsahem 15 % lihu a víc

A jaké jsou další povinnosti, které musí prodejce lihovin splnit? Samozřejmostí je prodej pouze označených lihovin, tedy těch, které mají kolek. Do alkoholických nápojů patří nápoje s obsahem lihu vyšším než 15 %, což nezahrnuje např. pivo ani víno. Na jednorázové akce, jakou je např. uspořádání plesu, se už koncese nevztahuje, a není proto třeba o ni žádat.

Za vším je snaha o lepší kontrolu trhu

Cílem nařízení, které ukládá prodejcům vyřídit si koncesi je snazší kontrola prodeje nezdaněného nebo nekvalitního alkoholu. Každý spotřebitel si v této chvíli může z živnostenského rejstříku zjistit, zda kupuje lihoviny od prodejce, který koncesi získal. 

Jak získat koncesi na prodej alkoholu

Jste-li časově vytížení a nemáte čas zajít na úřad, obraťte se na nás. Koncesní listinu vyřídíme pro fyzické a právnické osoby s přiděleným IČ, kteří mají předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona nebo Hostinskou činnost. O výsledku zapsání koncese vás budeme obratem informovat.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru