Uvažujte jako podnikatel už při samotném založení firmy

29.09.2016

„Chci být pán svého času,” řekne vám téměř každý budoucí obchodník, než se pustí do podnikání. Ale ono být pán svého času, není vždy úplně jednoduché. Jaké překážky číhají na začínající podnikatele? A co se musí naučit ze všeho nejdříve? 

Opravdu to chcete? 

Už jste oznámili lidem ve svém okolí, jaký plán se vám zrodil v hlavě? Pokud jo, jaké byly jejich reakce?

  •  „Skvělé! To je báječné rozhodnutí, držím palce.” 
  •  „To je hloupost. Važ si toho, co máš a zbytečně neriskuj.” 


Když byste žili v USA, slýchali byste slova nadšení. Ale v USA nežijete. Mnohem častěji se tedy setkáte s ustaranými obličeji svých známých, kteří pronesou negativně laděné fráze. A to je velká výhoda. Proč? Naučíte se obhajovat své myšlenky. A to nejen před ostatními, ale také před sebou samými. 


Změna myšlení

Podnikání s sebou nepřináší jen hodně administrativy a zodpovědnost za ostatní. Přináší mnohem více. Hodně důležitá je změna myšlení. Podnikatel myslí jinak než zaměstnanec. Uvedeme si jednoduchý příklad, jak odlišně oba vnímají čas. Zaměstnanec si řekne: „Tak si tady ještě odsedím 4 hodiny a tradá domů.”, ale podnikatel musí uvažovat odlišně: „Už jenom 4 hodiny. Jak je využít co nejefektivněji?“Vnímáte ten rozdíl? 

 

Samotné založení společnosti

Změna myšlení by u vás měla nastat co nejdříve. Pokud to tak nebude, proděláte. Víte, jak se říká: „Čas jsou peníze,” tak to zřejmě vymyslel nějaký podnikatel, protože pro ně to platí dvojnásob. Už při samotném zakládání firmy byste měli změnit své uvažování. Svůj čas investovat především do hledání příležitostí. Zvažte, zda chcete při založení firmy obíhat živnostenský úřad, notáře, banku a podobně, nebo tuto činnost přenecháte někomu jinému. Ale komu? Existuje spousta firem, které nabízí založení společnosti na klíč. Přesně jim nadiktujete své požadavky, oni si je zaznamenají a zkušení profesionálové vystojí fronty a vyplní potřebné dokumenty. Na vás totiž čeká mnohem důležitější úkol - vymyslet, jak vyděláte peníze. 

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru