Podnikatelka na mateřské. Co vás čeká?

31.10.2016

V České republice přibývá žen, které se při péči o malé dítě pustily do podnikání. A nebojí se toho. Chcete to zkusit také? Přečtěte si, co vás čeká. 

Nezavírejte se mezi čtyři stěny

Některé ženy nacházejí uspokojení v praní plenek, vaření mléčných kaší a celkové starosti o domácnost. Není na tom vůbec nic špatného. Jsou ale i ženy, které se nechtějí vzdát pracovního života nebo se touží realizovat jinak než doma u plotny. A proto se pustí do podnikání. Ani na nich není vůbec nic špatného. Právě naopak. Je fantastické, že dnešní doba umožňuje ženám pracovat a zároveň pečovat o jejich malé ratolesti.

O mateřskou jako OSVČ nepřijdete

V úvodu byste měli vědět, že i naši zákonodárci myslí na maminky, a proto nepřijdete o rodičovský příspěvek, přestože souběžně s tím vykonáváte podnikatelskou činnost. A čemu že se maminky obvykle věnují? Některé začaly šít oblečky na svoje děti, jiné se věnovaly tvorbě kabelek, další točí videa o tom, jak vybrat a používat látkové plenky. S vlastním e-shopem zabodovalo hodně maminek, které se staly doslova odbornicemi na daný sortiment.

Podnikejte v tom, v čem jste dobrá

Rozhodně se ale nemusíte omezovat pouze na zboží a služby, které mají co dočinění s dětmi. Pokud máte pocit, že jste v něčem dobrá, vrhněte se do toho. Kdy jindy, když ne teď. Co byste ale měla vědět je, kde hledat pomoc, když nemáte žádné zkušenosti se založením vlastní firmy. Začátky nejsou vždy  jednoduché, a pokud se v dané oblasti neorientujete, může vás při cestě k vysněnému podnikání zaskočit řada zbytečných nepříjemností.

Pomůžeme vám rozjet podnikání

V začátcích se obraťte se na nás. Nabídneme vám řešení vaší situace a poskytneme poradenství v dané oblasti včetně vyřízení úvodních formalit. Nemusíte ztrácet čas studováním dokumentů a domlouvat se s příslušnými úředníky. Máme pobočky v Praze, Brně i Ostravě. Navštivte nás nebo vyplňte poptávkový formulář a my se vám ozveme.

Mohlo by Vás také zajímat:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru