Koupě ready made v roce 2019. Vyplatí se vám to?

27.11.2018

Stojíte před rozhodnutím, jakou cestu pro založení nové společnosti zvolíte? Něco jste už o ready made firmách slyšeli, ale úplně se v tom neorientujete a chcete se dozvědět víc? Poradíme vám, zda se vám nákup již založené firmy vyplatí.

S. r. o. mezi formami podnikání stále vede

Zákonodárci zatím nepřinesli podnikatelům příliš viditelné odlehčení v oblasti administrativy. Především nováčky, kteří chtějí vlastní firmu teprve vytvořit, tato zátěž odrazuje. Máte samozřejmě možnost vrhnout se podnikání jako OSVČ, z hlediska budoucího rozvoje je ale výhodnější společnost s ručením omezeným, nejoblíbenější forma podnikání v České republice.

Při založení nové společnosti máte celkem 3 možnosti:

  • koupit si ready made
  • nechat si založit firmu na klíč
  • vystačit si sami

Nejrychlejší způsob, jak začít podnikat už za 24 hodin

Ready made společnosti jsou u podnikatelů čím dál tím oblíbenější. Nejčastějším důvodem, proč podnikatelé vyhledávají koupi ready made, je pohodlné a rychlé podnikání. Ready made firmy jsou už zapsané v obchodním rejstříku, takže nemusíte absolvovat žádné administrativní kolečko. Právě byrokratické zatížení je v České republice vyšší než v jiných státech EU. V případě ready made ale za firmu jednáte už za 24 hodin.

Transparentní firma bez závazků a pohledávek

Hotová ready made firma ale nemusí být tím nejlepším řešením pro každého podnikatele. Její nesporná výhoda tkví především v rychlosti a ve splaceném základním kapitálu. Ready made nezatěžují žádné předchozí závazky, dluhy ale ani pohledávky. Jedná se o firmy s čistým štítem.

Jak poznáte, že je ready made společnost skutečně pro vás?

Pokud patříte mezi byznysmeny, kteří mají o podniku přesnou představu, bude pro vás lepším řešením založení společnosti na klíč. To se liší od koupě hotové společnosti především v tom, že si sami nadefinujete to, jak má společnost vypadat. Proces založení pak trvá 5-10 dní, což je pořád výrazně rychlejší než svépomocí. Navíc máte jistotu, že vše proběhne zcela bez problémů. Nehrozí vám špatně podaná žádost nebo chybná kompletace odevzdaných dokumentů. Ready made nabízí hlavně rychlé a pohodlné řešení. 

Na co byste si při výběru firmy měli dát pozor

Pokud se skutečně přikláníte ke koupi ready made společnosti, pak si dejte pozor hlavně na to, od jakého prodejce firmu kupujete. Vyberte si důvěryhodného poskytovatele, který vás nezaskočí žádnými skrytými poplatky. Věrohodný poskytovatel by vám měl nabídnout i takové věci, jako je prestižní sídlo společnosti, certifikát o bezdlužnosti firmy a kvalitní smlouvu.

Poraďte se s námi, jaký způsob založení firmy pro vás bude tím nejvhodnějším. Rádi vám pomůžeme. Zavolejte nebo nám napište a společně přijdeme na řešení přímo pro vás.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru