Kolik a za co zaplatíte při nákupu ready made společnosti?

26.02.2019

Hledáte informace o ready made společnostech a přemýšlíte, jestli se vám nákup již založené firmy finančně vyplatí? Přečtěte si, co všechno je v ceně a na co si dát při výběru poskytovatele pozor.

Proč jsou ready made společnosti tak oblíbené?

Jednoznačně největší výhodou koupě ready made společnosti je rychlost, s jakou zahájíte své podnikání. Zatímco při zakládání společnosti svépomocí vás celý proces vyjde na 3–4 týdny, s ready made firmou podnikáte za 24 hodin. Právě z tohoto důvodu je nákup již založených firem tak populární.

Výše kapitálu se promítne do ceny

Pokud si zvolíte koupi s. r. o., nemusíte skládat základní kapitál. Ten mají naše firmy totiž plně splacený. Od výše kapitálu jednotlivých firem se pak odvíjí také konečná cena. Záleží i na tom, zda si k ready made firmě vyberete i některé z nabízených sídel společnosti. Nejlevnější ready made firmu u nás pořídíte za 9 900 Kč.

Co všechno zahrnuje konečná částka?

  • Přípravu smluv
  • Převod 100% obchodního podílu společnosti
  • Rozhodnutí o jmenování nového jednatele
  • Výpis z obchodního rejstříku
  • Veškeré poplatky u notáře
  • Vyřízení živnosti
  • Zápis změn do obchodního rejstříku včetně kolku
  • Certifikát se zárukou bezdlužnosti
  • Plně splacený kapitál

Na co si dát při nákupu ready made pozor?

Vždy byste si měli ověřit, zda má ready made společnost splacený kapitál do plné výše. Zároveň si zkontrolujte, zda má firma čistou obchodní historii a nemá tudíž žádné závazky ani pohledávky. Vybírejte obezřetně spolehlivého poskytovatele, který vám dokáže tyto věci garantovat. 

Vyplatí se vám koupě společnosti finančně?

Přestože se může na první pohled zdát, že při zakládání svépomocí si firmu založíte prakticky zadarmo, není tomu tak. Nezapomínejte, že musíte sehnat notáře, který vás bude stát kolem čtyř až pěti tisíc korun.  Dalších 1 000 Kč zaplatíte za kolek na živnostenském úřadě, v závislosti na výběru banky počítejte také se vstupními poplatky za otevření účtu. Nezapomínejte ani na výši kapitálu společnosti, který může být ze zákona sice od 1 Kč, ale doporučujeme vklad alespoň v řádu desítek tisíc. Když si to spočítáte, ready made firma není nijak drahá, a navíc ušetříte drahocenný čas, který byste jinak museli věnovat kompletaci dokumentů a obcházení úřadů.

 

Přečtěte si také:

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru