Jak vybrat sídlo firmy?

13.01.2016

Každá firma musí mít ze zákona sídlo, které bude uvedené i v obchodním rejstříku. Jste-li začínající podnikatel, víte dobře, že financí v začátku není nazbyt. Řešení představuje virtuální sídlo či kancelář, které vás vyjde na pár stovek měsíčně. Jak prostory bezpečně vyberete a na co byste si měli dát pozor?

Pro koho je virtuální sídlo?

Ne vždy potřebujete ke svému podnikání klasickou kancelář. Pokud pro svou podnikatelskou činnost využíváte svůj dům/byt nebo jste zkrátka od rána do večera v terénu, byla by koupě či pronájem klasické kanceláře zbytečným vyhazováním peněz. Pro tyto příležitosti využijte virtuální sídlo

Sídlo na dobré adrese

Sídlo firmy vybírejte hned v prvopočátku podle adresy. Vždy pamatujte na to, že čím prestižnější adresa ve velkém městě, tím lepší zprávu o sobě vysíláte svým obchodním partnerům nebo klientům. Nerozhodujte se ale pouze na základě napsané adresy na papíře. Sjednejte si s pronajímatelem schůzku a běžte se na prostory osobně podívat. Prohlédnete si tak stav budovy a posoudíte, zda je vybraná adresa skutečně lukrativní. Pohlídejte si, aby jméno vaší společnosti bylo označené na viditelném místě při vstupu do objektu. Je to důležité pro klienty i úředníky, kteří se s vámi budou chtít spojit.

Vyřízení pošty a služby asistentky 

V ceně pronájmu bývá také vyřízení korespondence. K tomu patří také úschova poštovních zásilek a pravidelné přeposílání přímo k vám. Velmi příjemným bonusem je také recepční, která vyřizuje vaše telefonní hovory, popřípadě domlouvá schůzky. Zároveň bude první kontaktní osobou, se kterou se vaši klienti setkají, pokud se rozhodnout navštívit vás na uvedené adrese. 

Zasedací místnost pro schůzky

Potřebujete-li jednou za čas prostor pro schůzku s klienty, sledujte také nabídku zasedacích místností.  Kancelář si opět fyzicky prohlédněte, abyste měli jistotu, že se jedná o moderně vybavené prostory, které vás budou dobře reprezentovat a kde se budete cítit příjemně. Vyberte si kvalitní zázemí virtuálního sídla.

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru