Jak funguje pošta na našich virtuálních sídlech?

19.11.2021

Virtuální sídlo společnosti či živnosti OSVČ je služba, kterou poskytovatel pronajímá klientovi adresu, za účelem jejího zápisu do obchodního rejstříku. Tato adresa je pak brána jako sídlo klienta, i když na ni fyzicky nesídlí. Součástí služeb u dobrého poskytovatele je i poštovní servis – přejímání zásilek. 

Říkáte si, jak se dostanete ke své poště, když budete mít sídlo společnosti na naší adrese, ale sami bydlíte úplně někde jinde?

Pojďme se tedy podívat na to, jak funguje poštovní systém na našich virtuálních sídlech.

Přijetí poštovní zásilky:

Na všech našich adresách naleznete recepci, kam každý den přináší poštovní doručovatel zásilky našich klientů. Někdy je toho pořádný balík! Všechny zásilky prohlédneme a dle jmen společností je naskenujeme do našeho systému. Ten se pak postará o to, aby se k vám na e-mail dostalo oznámení o přijetí poštovní zásilky včetně skenu obálky, abyste věděli, kdo vám píše. Toto oznámení je součástí našich služeb a nic navíc za něj neplatíte.

Co vše si od poštovního doručovatele vezmeme:

Korespondence, kterou k nám poštovní doručovatel přináší se dá rozdělit na:

  • Obyčejné zásilky – přejímáme a skenujeme do systému bez výjimky.
  • Doporučené zásilky – přebíráme a skenujeme do systému, ale některé od poštovního doručovatele nedostaneme, protože jsou určeny do vašich vlastních rukou. Převezmeme tedy výzvu, kterou naskenujeme do systému a vy si pro zásilku zajdete na pobočku České pošty nebo si jej necháte přeposlat na svoji adresu. To můžete zařídit i online, výzvu k tomu nepotřebujete.
  • Obchodní sdělení – reklamy likvidujeme na vlastní náklady a vůbec vás tím nezatěžujeme. Ročně jich zpracujeme několik tun.

Zpracování poštovní zásilky:

Po naskenování všech zásilek zařadíme dopisy do naší kartotéky, kde čeká na další zpracování. V zásadě se s ní může stát několik věci:

  1. Jedenkrát za měsíc vám ji přepošleme na vámi zvolenou poštovní adresu (program GOLD).
  2. Jedenkrát týdně vám ji přepošleme na vámi zvolenou poštovní adresu (program PLATINUM).
  3. Kdykoli v pracovní dny a hodiny si ji vyzvednete osobně na naší pobočce, kde máte sídlo společnosti.
  4. Necháte si poštu mimořádně přeposlat (zde účtujeme drobný poplatek).
  5. Necháte si obálku otevřít a její obsah naskenovat (skenování je zdarma, ale potřebujeme od vás vždy písemnou žádost).

Jak to chodí při osobním vyzvednutí?

Zásilku nedáme jen tak někomu, ale pouze jednateli společnosti nebo jím zplnomocněné osobě. Pro maximální zabezpečení navíc při převzetí používáme ověřovací SMS kód, který přijde na vámi autorizované telefonní číslo.  

Za rok 2020 jsme na našich sídlech zpracovali 84 379 poštovních zásilek našich klientů. Měsíčně tedy zpracujeme přibližně 7 000 zásilek, které dále přeposíláme, nebo si je můžete osobně vyzvednout.

Tak a teď už víte, jak to u nás funguje.

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Chat on WhatsApp
Nahoru