Trvalý pobyt a školka na Praze 1

26.03.2015

Trvalý pobyt na Praze 1 s sebou nese spoustu výhod. Jednou z nich je možnost přihlásit dítě do školky přímo v prvním pražském obvodu.

Po dosažení třetího roku věku dítěte a s koncem rodičovské dovolené rodiny často řeší, do které školky dítě dát. Pracovní doba většiny firem často nekoresponduje s otvírací dobou mateřinek, a tak se rodiče ocitají v nezáviděníhodné situaci. Pokud ale pracujete na Praze 1 nebo v jejím okolí, máte možnost tuto komplikaci snadno vyřešit. Přihlaste se k trvalému pobytu na Prahu 1 a automaticky získáte možnost přihlásit dítě do zdejší školky nebo základní školy.

Jak se k trvalému pobytu přihlásit

V první řadě musíte mít kam se přihlásit. Pokud se na Prahu 1 nechcete stěhovat, využijte naší možnosti přihlásit se k trvalému pobytu přímo v centru na Praze 1, v ulici Rybná 716/24, 110 00, za poplatek 500 Kč měsíčně.

Pak už stačí jen zajít na Úřad městské části Prahy 1, konkrétně na Oddělení osobních dokladů:

1)     Na Oddělení osobních dokladů vám dají přihlašovací lístek k trvalému pobytu. Tento lístek vyplňte a podepište.

2)     Dále budete potřebovat svůj platný občanský průkaz nebo cestovní pas, pokud jste doteď bydleli v cizině. Občané, kteří teprve české státní občanství získali, předloží doklad o nabytí státního občanství.

3)     A nakonec doložíte oprávnění užívat objekt, kam se chcete k trvalému pobytu přihlásit. Standardně stačí nájemní smlouva, výpis z katastru nemovitostí nebo úředně ověřené písemné potvrzení vlastníka objektu.

4)     Po zaplacení správního poplatku ve výši 50 Kč jste oficiálně přihlášeni k trvalému pobytu.

Další výhody vyplývající z trvalého pobytu

Kromě přednosti při přihlašování dítěte do školy či základní školy, získáte také výhodu při evidenci u jakéhokoliv lékaře na Praze 1. Kromě toho si můžete zažádat o příspěvek na bydlení nebo sociální dávky a pořídit si velmi výhodně parkovací kartu.

Poptávkový formulář

Zavoláme Vám zpět
Nahoru